Ostatni dzień festiwalu ArtFest

0
98
Szklane instalacje autorstwa Marty Wojciechowskiej |fot. Bema20
REKLAMA

Dwa materiały filmowe dotyczące festiwalu ArtFest, zostaną dziś udostępnione w mediach społecznościowych. Będzie można zobaczyć wystawę szkła artystycznego oraz posłuchać znanych twórców wspominających Bogusława Wojtowicza.

 

REKLAMA

 

 

 

Dobiega końca 17. edycja Festiwalu Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie i Tarnowskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych. Tegoroczna edycja miała inny charakter. Ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia sanitarne, publiczność nie mogła osobiście oglądać wystaw czy uczestniczyć w spotkaniach i koncertach. Wszystkie wydarzenia dostępne były online.

 

Dziś, 20 grudnia, ostatni dzień festiwalu ArtFest. Organizatorzy udostępnią w mediach społecznościowych dwa materiały filmowe. Pierwszy to autorskie oprowadzanie Marty Wojciechowskiej po jej wystawie szkła artystycznego pt. “Wyczesane”, dostępnej w galerii Bema20 w Tarnowie do końca stycznia 2021 roku. Marta Wojciechowska to absolwentka ASP we Wrocławiu na kierunku projektowanie szkła, ceniąca szkło, drewno, prostotę. Indywidualna wystawa Marty Wojciechowskiej w galerii Bema20 jest nagrodą przyznaną artystce podczas VII Salonu BWA w Tarnowie. Oprowadzanie po wystawie będzie można obejrzeć 20 grudnia o godz. 15 na facebookowym kanale galerii Bema20.

Drugi materiał filmowy będzie dostępny na facebooku BWA Tarnów. Również dziś, ale o godz. 18, pokazana zostanie filmowa impresja pt. “To nie jest koniec“, opowiadająca o Bogusławie Wojtowiczu. Zmarłego w 2010 roku pomysłodawcę i kuratora festiwalu ArtFest, długoletniego dyrektora ówczesnej Galerii Miejskiej BWA, pasjonata sztuki i miłośnika muzyki jazzowej, wspominać będą m.in. Jerzy Skolimowski, Wojciech Druszcz, Janusz Folger, artyści z Tarnowa.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o