Otoczmy opieką osoby starsze i samotne

0
190
REKLAMA

Trwające zagrożenie epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce i na świecie wywołuje coraz większy niepokój. Wczoraj w województwie małopolskim potwierdzono szósty przypadek zakażenia. W tym szczególnym czasie otoczmy opieką wszystkich seniorów.

REKLAMA

Wczoraj biuro prasowe wojewody małopolskiego potwierdziło kolejny, szósty już przypadek zakażenia koronawirusem. Tym razem chodziło o mężczyznę w sile wieku, który przebywał w kwarantannie domowej.
Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla ludzi o obniżonej odporności i osób w podeszłym wieku. Mając na uwadze dobro naszych rodziców, dziadków czy sąsiadów w podeszłym wieku, zachowujmy się wobec nich odpowiedzialnie. Utrzymujmy z nimi stały kontakt poprzez media społecznościowe i rozmowy telefoniczne. Pamiętajmy, że nieświadomie sami możemy być nosicielami niebezpiecznej choroby, a przy bliższych kontaktach z seniorami, narazimy ich na niebezpieczeństwo. Zakupy i potrzebne materiały zostawiajmy pod drzwiami mieszkań. Pamiętajmy o kontrolowaniu stanu leków, które zażywają.
O włączenie się w pomoc osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym apeluje Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wsparcie powinno być jednak udzielane jedynie przez osoby dorosłe. Dyrekcja caritasu informuje, że w związku z trwającym zagrożeniem epidemiologicznym nie odbędzie się przedświąteczna zbiórka żywności w ramach akcji „Tak, pomagam”, zaplanowana na 20 i 21 marca. – Organizując inne zbiórki należy pamiętać o zachowaniu ostrożności, a akcje przeprowadzać bez zaangażowania dzieci i młodzieży – podkreśla ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o