Otwierają Tarnowskie Centrum Przedsiębiorczości

1
171
REKLAMA

Od 14 września w budynku przy ul. Wałowej 10 rozpocznie działalność Tarnowskie Centrum Przedsiębiorczości. Jego koordynatorem będzie Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tarnowa, a w części dotyczącej instytucji otoczenia biznesu – Tarnowski Klaster Przemysłowy. Ideą projektu jest stworzenie nowoczesnego miejsca, ulokowanego w centrum miasta, w którym każdy przedsiębiorca lub potencjalny inwestor mógłby skorzystać z szeregu usług związanych z prowadzeniem i rozwojem działalności gospodarczej.

REKLAMA

W Tarnowskim Centrum Przedsiębiorczości działać będą: Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tarnowa, Strefa Przedsiębiorcy DESK, Klaster Przemysłowy, Powiatowy Urząd Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Krakowski Park Technologiczny. Partnerem TCP jest Krajowa Izba Gospodarcza.

Docelowo w działalność TCP będą zaangażowane podmioty, które związane są z szeroko pojętym wsparciem dla biznesu, a realizacja zadań związana będzie m.in. z obsługą przedsiębiorców i inwestorów, Centralną Ewidencją i Informacją o Działalności Gospodarczej (CEIDG), doradztwem dotyczącym możliwości ubiegania się o środki europejskie na prowadzenie biznes doradztwem w zakresie ubezpieczenia społecznego dla przedsiębiorców, wsparciem przedsiębiorców w zakresie pozyskiwania środków z Powiatowego Urzędu Pracy na uruchomienie oraz rozwój działalności gospodarczej, prowadzeniem strefy coworkingowej, prowadzeniem punktu informacyjnego dotyczącego Polskiej Strefy Inwestycji oraz doradztwem w zakresie współpracy międzynarodowej, transferu technologii, nowych trendów gospodarczych i wymiany doświadczeń.

REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Ciotka Tekla

…ech… Ideą projektu jest stworzenie nowoczesnego miejsca, ulokowanego w centrum miasta, w którym znajomi i pociotki lokalnej władzy mogliby skorzystać z możliwości zarobkowania udając, iż ich praca jest niezbędna dla rozwoju tarnowskiej działalności gospodarczej. Potencjalny inwestor przyjedzie na ul. Wałową 10 żeby dowiedzieć się tego, że będzie mógł tu zainwestować proponując ludziom niskie płace i oczekiwać wydajności 200%. Kolejna instytucja, która “załatwi” też inne rzeczy zamiast organów powołanych do udzielania informacji w zakresie środków UE, czy zdań powierzonych dla PUP.
Jedyny zamysł tego wszystkiego to wygenerowanie dodatkowych miejsc pracy, a więc przyczynienie się do rozwoju przedsiębiorczości w tym krakowskim przysiółku.