Pacjent z koronawirusem? Szpital zaprzecza plotkom

0
434
Koronawirus Tarnów
fot. ShutterStock
REKLAMA

Mężczyzna z podejrzeniem zarażenia koronawirusem miał trafić do miejskiego szpitala w Tarnowie i tam pozostać. Takiej informacji nie potwierdza dyrekcja szpitala.
W piątek, 13 marca, na izbę przyjęć w Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie, zgłosić się miał mężczyzna. Z treści kolportowanej wśród tarnowian historii wynikało, że mężczyzna wrócił niedawno z Niemiec, i jest podejrzenie, że jest on osobą zarażoną koronawirusem. Z izby przyjęć trafić miał na oddział kardiologii, a później do izolatki.

REKLAMA

Co zrozumiałe, przekazywana w takim kształcie wiadomość wzbudziła wśród tarnowian i przerażenie, i jednocześnie niedowierzanie. Czy to prawda? Czy zachowano wszystkie procedury? Czy mężczyzna rzeczywiście jest zarażony koronawirusem? O szczegóły zapytaliśmy Marcina Kutę, dyrektora miejskiego szpitala. Kuta zdecydowanie zaprzecza krążącym plotkom.
Nie potwierdzam takiej informacji. Nie jest prawdą, by w szpitalu przebywał pacjent z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Osobom dorosłym z takim podejrzeniem dedykowane są szpitale mające oddziały zakaźne dla osób dorosłych. Gdyby takie podejrzenie było, pacjent zostałby przewieziony do innego ośrodka. Konsultowaliśmy nasze postępowanie z sanepidem, z lekarzem koordynatorem, z ordynatorami oddziałów zakaźnych. Mężczyzna został przyjęty do szpitala podobnie jak wiele innych osób w tym samym dniu. Niedawno przeszedł zawał serca i z tego powodu, a nie z powodu podejrzenia zarażenia koronawirusem, wymaga leczenia szpitalnego. Nie przebywa też w izolatce – mówi Marcin Kuta, dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie.
Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, od mężczyzny, który rzeczywiście mógł przebywać wcześniej na terenie Niemiec, mimo wszystko pobrano próbki wydzielin. Zostaną zbadane w kierunku obecności koronawirusa. Wynik testu powinien być znany w najbliższą niedzielę.
Aktualizacja: Szpital otrzymał wyniki badań w niedzielę późnym wieczorem. Wynik testu jest negatywny. Pacjent nie jest zarażony koronawirusem.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o