Paliwo najtańsze od lat

0
128
Tanie paliwo na stacjach benzynowych | fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Jak się okazuje, w czasie pandemii gromadzimy nie tylko zapasy żywności czy środków czystości, ale także… paliwa. Na stacjach benzynowych w Tarnowie można czasem zaobserwować, jak niektórzy kierowcy dokupują paliwo wlewając je do kanistrów.

REKLAMA

Ostatni raz tak tanio było pięć lat temu. Litr najpopularniejszej benzyny bezołowiowej 95 kosztował poniżej 4 zł. Teraz jest podobnie. Z naszych informacji wynika, że w Tarnowie najniższe ceny kształtują się wokół 3,80 – 3,82 zł. Możliwe jednak, że w niektórych punktach sprzedaży są jeszcze niższe. Olej napędowy wciąż trzyma cenę powyżej 4 złotych.
Zdarza się, że na niektórych stacjach można zaobserwować sceny, których już dawno nie było. Najbardziej zapobiegliwi kierowcy kupują paliwo także do kanistrów. Nie chodzi o to, że obawiają się braków w zaopatrzeniu, ale o to, że chcą skorzystać z nadzwyczajnej okazji. Na świecie, głównie wskutek gwałtownego spowolnienia gospodarki w okresie pandemii, ceny ropy naftowej są wciąż zdecydowanie pod kreską. Nie wiadomo jednak, jak długo jeszcze utrzymają się na tak niskim poziomie.
O tanim paliwie, z którego teraz nie ma jednak wielkiego pożytku, napiszemy również w najbliższym papierowym wydaniu TEMI.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o