Plac imienia Antoniego Sypka przy Starym Cmentarzu?

3
319
fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Podczas dzisiejszego popołudniowego posiedzenia Komisji ds. Nazewnictwa Ulic i Placów Publicznych Rady Miejskiej Tarnowa, radni będą głosować nad pomysłem nadania placowi przy Starym Cmentarzu imienia Antoniego Sypka.

REKLAMA

– Chodzi o teren przed wejściem głównym na cmentarz wraz z usytuowanym tam pomnikiem. Sprawę omówiliśmy z rodziną pana Antoniego. Myślę, że to odpowiednie miejsce, bo był on przecież osobą bardzo zasłużoną dla renowacji zabytkowej tarnowskiej nekropolii – komentuje członek komisji, radny Krzysztof Janas.
Antoni Sypek, zmarły niedawno znany tarnowski historyk, autor wielu publikacji książkowych i prasowych o dziejach miasta, był także założycielem i przez wiele lat prezesem Komitetu Opieki nad Starym Cmentarzem. Tutaj również został pochowany.
Projekt zostanie poddany konsultacjom społecznym. Podobnie stanie się z propozycjami nazw rond w Tarnowie: imienia Lecha Kaczyńskiego u zbiegu ulic Elektrycznej i Klikowskiej, imienia Tadeusza Mazowieckiego na skrzyżowaniu ulic Spokojnej, Elektrycznej i alei Piaskowej oraz Jana Głuszaka na dojeździe do autostrady, przy autostradowym węźle Tarnów Centrum, na skrzyżowaniu alei Jana Pawła II i ulicy Wilczej.

REKLAMA

3
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
2 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
3 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
jerzy

Lubię pisanie pana Sypka. Wydaje mi sie natomiast, że niestosownym jest nazywanie placu Więźniów i Ofiar II Wojny Światowej