Podrzucają nam śmieci – skarżą się mieszkańcy

1
318
Śmieci-podrzucane
REKLAMA

Coraz częściej nasza redakcja odbiera sygnały od mieszkańców tarnowskich osiedli, że nieznane osoby z miasta bądź okolicy regularnie podrzucają śmieci w workach, które pozostawiane są w altanach śmieciowych bądź obok nich. Zarządcy budynków znają ten problem i jedna ze spółdzielni mieszkaniowych chce podjąć w tej sprawie radykalne kroki.

„Zrzut” odpadów – najróżniejszego rodzaju, łącznie z drobnym gruzem budowlanym – odbywa się zwykle późnym wieczorem, ale także w biały dzień. Mówi o tym Roman Kusek, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaskółka”: – Z okna własnego mieszkania na własne oczy obserwowałem takie sceny. Dwa razy widziałem nawet sporego dostawczaka, który coś nawiózł w workach, w jednym przypadku z pojazdu wysiadła para młodych ludzi, która zjawiła się w niedzielne południe! Nie zamierzali się kryć z nielegalną wywózką.
Mieszkańcy osiedli się denerwują, bo muszą płacić za wywóz cudzych odpadów, w dodatku nie są one posegregowane.

REKLAMA

Tarnowska Spółdzielnia Mieszkaniowa także potwierdza doniesienia o regularnym „zrzucie” śmieci na ich osiedla. Postanowiła zatem zastosować pewien prosty, ale być może skuteczny sposób na ukrócenie tego procederu. Szczegóły – w jednym z najbliższych wydań TEMI.

REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
z Tarnowa

To samo dzieje się na Osiedlu Brandstaettera. Samochody z rejestracjami KTA zwożą wieczorami całe bagażniki odpadów budowlanych, plastików i śmieci zmieszanych. To nie są reklamówki śmieci ale wory……