Policja podpowiada, jak nie dostać mandatu w Sylwestra

2
4197
sylwester z mandatem
REKLAMA

Zadałem rzecznikowi tarnowskiej policji kilka pytań dotyczących działań policjantów w sylwestrową noc. Nie otrzymałem odpowiedzi na każde pytanie, rzecznik prasowy asp. sztab. Paweł Klimek nie podał mi podstawy ustawowej dla zakazu przemieszczania się. Policja nadal będzie działać na podstawie rozporządzenia, które przecież miało być tylko niekonstytucyjnym apelem premiera do społeczeństwa.

Na pytanie, czy policjanci będą nas ścigać za wyjście z domu, uzyskałem odpowiedź twierdzącą. Funkcjonariusze mają jak zwykle pilnować porządku i nie dopuszczać do popełniania zła, jakim jest pomysł na spacer tej konkretnej nocy. Oczywiście przed godziną 19, a następnie po 6 rano czynność polegająca na spacerowaniu złem nie będzie. Uważajcie więc przy powrotach, żeby przypadkiem nie spotkać czyhającego na Was funkcjonariusza z blankietem mandatu. Jak informuje rzecznik Paweł Klimek, od mandatu może nas ustrzec wyłącznie poinformowanie funkcjonariusza, że jesteśmy akurat w pracy, wykonujemy czynności służbowe bądź prowadzimy działalność gospodarczą. To nie wszystko. Możemy również wyjść w celu zaspokojenia niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. Jak to zastosować w praktyce?

REKLAMA

Gdy zostaniecie zatrzymani przez funkcjonariusza wystarczy poinformować go, że przecież zaspokajacie właśnie niezbędną potrzebę życiową polegającą na spacerowaniu. Możecie również wybrać wariant bezpieczniejszy i poinformować, że idziecie do apteki całodobowej i to powinno sprawę załatwić. Jeśli zostaniecie zapytani o powód noszenia wielkich rakiet z fajerwerkami, zawsze możecie powiedzieć, że to dostawa do klienta, któremu właśnie je niesiecie (o ile jest to prawda). Taki klient mógł również zlecić odpalenie fajerwerków w jego imieniu o godz. 24 w Sylwestra, np. na Rynku. Można powiedzieć, że policja podpowiada całkiem sensowne rozwiązania dla problemu ograniczenia przemieszczania się, planuję z nich skorzystać o godzinie 24, by wykonać polecenie służbowe polegające na odpaleniu fajerwerków i uwiecznieniu nagrania celem zrobienia relacji dla czytelników. Oby tylko transport dopisał, tej nocy może być z tym różnie, a mam kawał drogi na Rynek.

Ponadto na ulicach miasta będzie sporo patroli mających na celu pilnowanie trzeźwości kierowców, oraz by osoby ze zbyt wielką fantazją zachowywały się spokojnie. Na pytanie o sprawdzanie liczby uczestników imprez noworocznych policjanci nie planują robienia takich akcji na zasadzie pukania od drzwi do drzwi i sprawdzania. Jeśli jednak będziecie komuś przeszkadzali i osoba ta zadzwoni na 112 to zgłosić, możecie się spodziewać liczenia gości podczas interwencji.

Oby nadchodzący rok był dla nas wszystkich lepszy. Oby każdemu z Was dopisywało zdrowie. Oby prawo było respektowane przez rządzących. Tego nam wszystkim życzę w nowym roku.

REKLAMA

2
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Paweł Kubacki

Ten rzecznik nie jest wart tych pieniędzy które ma co miesiąc ….
Onet zadał pytanie rzecznikowi odnośnie ,,tarnowski schemat,, to powiedział PSCHOLOGICZNIE że biegli to też ludzie i się pomylili z opinią i tak samo jest (jeszcze fatalnie) z odpowiedzią na pytanie:
,,Nie otrzymałem odpowiedzi na każde pytanie, rzecznik prasowy asp. sztab. Paweł Klimek nie podał mi podstawy ustawowej dla zakazu przemieszczania się.,,

Nawet psychologicznie nie był wstanie odpowiedzieć 🙁 MASAKRA !!