Ponownie powalczą o wozy

0
79
REKLAMA

Podczas niedzielnych wyborów prezydenckich, po raz kolejny nowa partia samochodów strażackich trafi do gmin, których mieszkańcy najliczniej udadzą się do urn. Tym razem wozy strażackie trafią aż do 49 miejscowości.

REKLAMA

W konkursie mogą brać udział gminy, w których liczba mieszkańców nie przekracza 20 tys. W pierwszej turze najlepsza w Małopolsce okazała się gmina Żegocina. Warto dodać, że samorządy, które w pierwszej turze wygrały samochody, nie będą mogły brać udziału w drugiej odsłonie bitwy, a w przypadku kiedy dwie gminy będą miały identyczną frekwencję, o przyznaniu samochodu nie będzie decydować losowanie, a aktywność jednostek OSP na terenie danej gminy.

– Chcemy, żeby rozłożenie dysponowania wozami było równomierne w całej Polsce. Przyjęliśmy, że środki trafią do gminy na terenie każdego dawnego województwa, gdzie będzie najwyższa frekwencja w II turze wyborów prezydenckich. Jedynym elementem, który będzie brany pod uwagę, będzie tylko i wyłącznie frekwencja, a nie wynik wyborczy – mówił szef MSWiA, Mariusz Kamiński.

Podczas I tury wyborów prezydenckich wśród gmin powiatu tarnowskiego największa frekwencja miała miejsce w gminie Tarnów i wyniosła 67,05 proc. Tuż za nią znalazła się gmina Rzepiennik Strzyżewski (66,04 proc.) i gmina Wierzchosławice (65,59 proc.). Najmniejsza frekwencja miała z kolei miejsce w Wietrzychowicach, gdzie do urn poszło 52,25 proc. osób uprawnionych do głosowania. Warto zaznaczyć, że w I turze wyborów obecnie urzędujący Prezydent RP, Andrzej Duda okazał się najlepszy we wszystkich gminach powiatu tarnowskiego.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o