Posłanka Urszula Augustyn: złożyłam zażalenie na decyzję prokuratury w sprawie mostu w Ostrowie

0
658
Urszula Augustyn
Urszula Augustyn | fot. Dawid Drwal
REKLAMA

Dzisiaj przed południem na placu Rybnym w Tarnowie odbyło się spotkanie Urszuli Augustyn z dziennikarzami. Podczas konferencji prasowej tarnowska posłanka odniosła się do stanowiska prokuratury w sprawie zamknięcia mostu na Dunajcu w Ostrowie.

Urszula Augustyn przypomniała o problemach, z jakimi od kilkunastu miesięcy borykają się mieszkańcy Ostrowa, Wierzchosławic i tych miejscowości, które w listopadzie ubiegłego roku straciły najszybsze połączenie z Tarnowem z powodu zamknięcia mostu na Dunajcu. Posłanka skomentowała także umorzenie postępowania przez tarnowską prokuraturę. – W sprawie mostu w Ostrowie prokuratura przesłuchała kilka osób i postanowiła umorzyć śledztwo. Nie znalazła dowodów na to, że ktoś nie dopełnił swoich obowiązków. Ja jednak będę trwać przy swoim. Złożyłam w tym tygodniu zażalenie na decyzję prokuratury. Tłumaczenie, że „ktoś wiedział, ale działania nie podjął” jest dla mnie absolutnie wyczerpujące znamiona niedopełnienia obowiązków – powiedziała dzisiaj Urszula Augustyn.

REKLAMA

Posłanka przypomniała, że fakt o złym stanie przeprawy na Dunajcu znany był od dawna, a mimo tego nie podjęto odpowiednich działań, które zapobiegłyby tej uciążliwej dla mieszkańców Tarnowa i regionu sytuacji.

Zachęcamy do obejrzenia całej wypowiedzi Urszuli Augustyn, która znajduje się na naszym profilu Facebook.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o