„Powroty” Bogusława Kornasia

0
127
Bogusław Kornaś |fot. Dorota Jucha
REKLAMA

W tarnowskim kinie Marzenie pokazany zostanie przedpremierowo film „Powroty” według scenariusza i w reżyserii Bogusława Kornasia. Film prezentowany jest poza konkursem w ramach 34. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

 

REKLAMA

W kinie Marzenie w Tarnowie pokazany zostanie przedpremierowo film „Powroty”. To nowa produkcja twórców „TodMachine”, filmu wielokrotnie wyświetlanego i nagradzanego na festiwalach w Polsce i zagranicą, prezentowanego także podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Gdynia 2017.
Autorem scenariusza i reżyserem filmu „Powroty” jest Bogusław Kornaś, pochodzący z Tarnowa filmowiec, fotograf, artysta. Autorem zdjęć jest Jakub Szydłowski, za muzykę odpowiadał Paweł Harańczyk, udźwiękowieniem zajął się Radosław Tadel, rolę kierownika produkcji pełnił Michał Pytel. Film powstał w 100 proc. jako projekt non-profit, w jego przygotowanie zaangażowało się blisko 40 osób.

„Powroty” to krótkometrażowa produkcja, film trwa 34 minut. Zdjęcia kręcono m.in. na Pustyni Błędowskiej i w okolicach Tarnowa – w Pogórskiej Woli i w Zaczarniu. W filmie zagrali Grzegorz Stokłosa (jako Michał), Przemysław Sejmicki (Wojtek), Dagny Mikoś (Monika), Ania Jażdżyk (Klaudia) oraz Robert Żurek (starszy posterunkowy Franciszek Sowa).
Film, zdaniem twórców, charakteryzuje się niebanalną narracją oraz zakrzywionym przestrzennie i czasowo światem przedstawionym, w którym przeszłość, przyszłość i teraźniejszość przenikają się i zlewają w jedną, dramatyczną podróż bohatera w poszukiwaniu utraconej miłości. Czy można przeżyć swoje życie jeszcze raz i naprawić popełnione błędy? Historia Michała (bohatera „Powrotów”) stara się odpowiedzieć na te pytania.

Projekcja specjalna filmu „Powroty” 11 września o godz. 20.30 w kinie Marzenie w ramach 34. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Po seansie spotkanie z reżyserem Bogusławem Kornasiem (na zdjęciu). Warto dodać, że film zakwalifikowano do 22. Przeglądu Filmowego Kino na Granicy w Cieszynie, który miał się odbyć pod koniec sierpnia. Z powodu pandemii festiwal odwołano.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o