Protest Młodej Lewicy i Wiosny w Tarnowie [ZDJĘCIA]

4
1963
Protest Lewicy i Wiosny w Tarnowie
REKLAMA

Wczoraj w Tarnowie odbyła się druga pikieta w obronie praw kobiet organizowana przez tarnowską Wiosnę oraz Młodą Lewicę. Podczas całego wydarzenia w Tarnowie pod biurem PiS zgromadziło się ponad 200 osób, przeciwników wyroku TK, który to zakazuje aborcji w sytuacjach śmiertelnych wad genetycznych.

Uczestnicy przeszli spod biura PiS na Rybnej – pod którym już od 18:30 gromadziła się policja – do budynku tarnowskiej kurii, gdzie przez chwilę skandowali hasła wspierające kobiety. Następnie ruszyli z powrotem pod biuro PiS, gdzie czekała policja. Po przybyciu policjanci rozpoczęli spisywanie uczestników, szarpiąc przy tym jednego z nich. W odpowiedzi na naruszenie nietykalności cielesnej Kamil Mitera zwrócił głośno uwagę na ten akt, następnie został spisany przez policjanta – podczas rozmowy przed uzyskaniem dowodu osobistego policjant wyciągnął kajdanki, chcąc zastraszyć obserwujących zajście.

REKLAMA

Sprawa Kamila zostanie skierowana do sądu. Powód – zakłócanie porządku oraz udział w nielegalnym zgromadzeniu. Dwie osoby zostały zatrzymane przez policję i wywiezione na komendę. Po godzinie zostali z niej zwolnieni, wychodząc bez zarzutów z budynku komisariatu. W trakcie manifestacji wszyscy zachowywali się pokojowo, policja nie miała podstaw do spisywania osób, które spacerowały po tarnowskich ulicach. Po godzinie 20 wszyscy zdążyli się rozejść i zakończono dzisiejszy strajk.

Zdjęcia: Klaudia Tupek

10

Zdjęcie 1 z 10

REKLAMA

4
Dodaj komentarz

2 Liczba komentarzy
2 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
4 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
DT

Strajk mocno wkurzonych Polaków, którzy chcą przepędzić tych gnojów z PISu raz na zawsze. Niszczą Polskę, niszczą nas, Polaków. Z Kobietami się nie zaczyna! Ich koniec bardzo bliski!

Trn

Nie “Młodej Lewicy” i “Wiosny”, tylko wkurzonych kobiet. Coś wam się pomyliło…