Protest Wiosny pod siedzibą PiS w Tarnowie [ZDJĘCIA]

0
596
Protest Wiosny w Tarnowie
REKLAMA

Wczoraj o godzinie 19:00 miał miejsce zorganizowany przez Wiosnę protest w obronie praw kobiet. Protest związany był z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego prawa kobiet do aborcji eugenicznej.

Na ul. Rybnej pod siedzibą PiS zebrało się wczoraj grono osób, które chciały okazać swoje niezadowolenie z decyzji TK.  Przypomnę, wczoraj czyli 22 października, Trybunał Konstytucyjny w pełnym składzie pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej zadecydował, że uznaje za niezgodne z Konstytucją dotychczasowe przepisy opisujące zakończenie ciąży w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby. Większość głosów Sędziów była za.

REKLAMA

Poprosiłem o kilka słów Kamila Miterę, jednego z organizatorów wczorajszego protestu. Oto co powiedział: “Wczoraj podczas protestu tarnowianie i tarnowianki udowodniły, że prawa kobiet nie są im obojętne. Ze względu na reżim sanitarny uczestnicy utrzymywali odpowiednie odległości oraz posiadali maseczki w strefie publicznej, część osób zatrzymywała się dopytując dlaczego zgromadziliśmy się na miejscu. Akcja odbyła się pokojowo bez żadnych krzyków, na miejscu przemawiali przedstawiciele Wiosny w Tarnowie w osobie Jacka Jabłońskiego oraz ja jako przedstawiciel Młodej Lewicy w Tarnowie.

Wczorajszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest dla nas wszystkich ciosem, który został wymierzony w kobiety. Dzięki “odkryciu towarzyskiemu” prezesa Kaczyńskiego tj. Julii Przyłębskiej, wszystkie Polki, których ciążą będzie miała śmiertelne wady genetyczne będą musiały urodzić dzieci, które umrą w ciągu kilku godzin. Jedynym ratunkiem dla tych kobiet będzie wyjazd za granicę, gdzie będą mogły usunąć ciążę. Po całej akcji zostałem spisany przez tarnowską policję. Tarnowska Wiosna oraz Młoda Lewica nie mówi dość! Dziś solidarnie z naszymi przyjaciółmi z całego kraju o godzinie 19:00 znów staniemy pod biurem PiS w Tarnowie, nie poddając się w walce o prawa kobiet. Sytuacje z Warszawy, podczas wczorajszego spontanicznego poruszenia po wyroku TK dodają nam sił i wobec takich sytuacji, również w Tarnowie będziemy się sprzeciwiać”

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o