REKLAMA

23 października na długo zapadnie w pamięci mieszkańców południowej części Tarnowa. W godzinach porannych do użytku pieszych, rowerzystów i zmotoryzowanych, po kilku latach oddany został do użytku nowy układ drogowy w okolicy wiaduktu kolejowego nad al. Tarnowskich.

Wiadukt zastąpił przejazd kolejowo-drogowy. – Podczas prac wykonawcy i zamawiający w wielu miejscach musieli pokonać problemy z odwodnieniem i gruntem, pozyskiwaniem dodatkowych ustaleń oraz uzgodnień ze służbami miejskimi. Terminy realizacji prac były aktualizowane tak szybko, jak pozwalały na to warunki. Ostatecznym efektem inwestycji są dobre podróże i sprawniejsza komunikacja drogowa w Tarnowie. Dziękujemy Mieszkańcom za cierpliwość i wyrozumiałość podczas zmian przy realizowanej inwestycji – mówi Dorota Szlachta z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Obecnie do dyspozycji kierowców są po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Piesi mogą korzystać z szerokich chodników. Jest też ścieżka pieszo – rowerowa.

REKLAMA

Zadowolenia z otwarcia przejazdu nie kryją mieszkańcy ulic Stanisza i Wspólnej, którzy od początku prac narażeni byli na uciążliwy ruch pojazdów związany z poprowadzonym ich ulicami objazdem. – Przez kilka lat nie można było normalnie wyjechać ze swojej posesji, zakazane też było parkowanie. O huku i spalinach nawet nie wspominamy. W końcu doczekamy się trochę spokoju – mówią mieszkańcy z ul. Stanisza.

Wartość prac PLK w Tarnowie, w ramach modernizacji trasy kolejowej E30 Kraków – Rzeszów to ponad 400 mln zł. 100 mln zł to wartość przebudowy infrastruktury miejskiej, nie związanej bezpośrednio z ruchem pociągów.

Korzystając z nowego układu drogowego zachowajmy szczególną ostrożność w związku ze zmianą organizacji ruchu, w tym pierwszeństwa przejazdu.

Więcej o tym przeczytacie w najbliższym papierowym wydaniu Temi, a już dziś zachęcamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć obrazującej oddany dzisiaj do użytku układ drogowy w okolicy wiaduktu.

Zdjęcia: autor

REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Wuj

Już miałem napisać że pięknie. Ale po kiego wuja stoi pod wiaduktem znak c-10??