Radni nie ufają prezydentowi Tarnowa!

1
477
Fot. Artur Gawle
REKLAMA

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela nie otrzymał wotum zaufania od radnych. Jest to druga z rzędu sytuacja, kiedy prezydent nie otrzymuje wotum, a to oznacza, że teraz może ruszyć procedura w kierunku pozbawienia go stanowiska.

REKLAMA

Stosunkiem głosów 11 “za” i 14 “przeciwko” tarnowscy radni zdecydowali o nieudzieleniu Romanowi Ciepieli wotum zaufania. Przeciwko udzieleniu wotum zaufania oprócz wszystkich radnych z Prawa i Sprawiedliwości zagłosowała również Grażyna Barwacz oraz Piotr Górnikiewicz i Marek Ciesielczyk. Głosowanie poprzedziła ponad 5 godzinna dyskusja. Wśród zarzutów pod względem urzędującego prezydenta nie brakowało opinii, że brak mu wizji rozwoju Tarnowa, a także wytykano mu brak dialogu na linii prezydent – Rada Miejska.

Brak uzyskania wotum zaufania przez prezydenta miasta po raz drugi nie jest jednoznaczne z referendum w sprawie jego odwołania, ale otwiera już drogę do takiej sytuacji. Teraz radni mogą bowiem ponownie złożyć wniosek o takie referendum na sesji i przegłosować go większością głosów.

Warto dodać, że Roman Ciepiela uzyskał za to absolutorium. Za przyjęciem wykonania przez niego budżetu zagłosowało 13 radnych, a przeciwko było 12.

REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
z Tarnowa

A gdzie można poznać wizję rozwoju Tarnowa autorstwa Pani Grażyny, Pana Piotra czy też Pana Marka ?
To powinna być ciekawa lektura i bez podtekstów o Pinokiu, któremu wiadomo czemu wydłużał się nos.