Radni nie ufają prezydentowi Tarnowa!

1
488
Fot. Artur Gawle
REKLAMA

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela nie otrzymał wotum zaufania od radnych. Jest to druga z rzędu sytuacja, kiedy prezydent nie otrzymuje wotum, a to oznacza, że teraz może ruszyć procedura w kierunku pozbawienia go stanowiska.

REKLAMA

Stosunkiem głosów 11 “za” i 14 “przeciwko” tarnowscy radni zdecydowali o nieudzieleniu Romanowi Ciepieli wotum zaufania. Przeciwko udzieleniu wotum zaufania oprócz wszystkich radnych z Prawa i Sprawiedliwości zagłosowała również Grażyna Barwacz oraz Piotr Górnikiewicz i Marek Ciesielczyk. Głosowanie poprzedziła ponad 5 godzinna dyskusja. Wśród zarzutów pod względem urzędującego prezydenta nie brakowało opinii, że brak mu wizji rozwoju Tarnowa, a także wytykano mu brak dialogu na linii prezydent – Rada Miejska.

Brak uzyskania wotum zaufania przez prezydenta miasta po raz drugi nie jest jednoznaczne z referendum w sprawie jego odwołania, ale otwiera już drogę do takiej sytuacji. Teraz radni mogą bowiem ponownie złożyć wniosek o takie referendum na sesji i przegłosować go większością głosów.

Warto dodać, że Roman Ciepiela uzyskał za to absolutorium. Za przyjęciem wykonania przez niego budżetu zagłosowało 13 radnych, a przeciwko było 12.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
1 Komentarz
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Inline Feedbacks
View all comments