Ryszard Ścigała w więzieniu o większym rygorze

1
1555
Ryszard Ścigała
Ryszard Ścigała | fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Kiedy wydawało się, że były prezydent Tarnowa wkrótce opuści zakład karny w Jaśle i wyjdzie na wolność, z nieznanych na razie powodów został przetransportowany do więzienia w Rzeszowie Załężu. W porównaniu z jasielskim jest to zakład o wyższym rygorze.

REKLAMA

W lutym dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle wnioskował o warunkowe, przedterminowe zwolnienie z odbywania kary Ryszarda Ścigały, byłego prezydenta Tarnowa, który skazany został za przestępstwa o charakterze korupcyjnym. Wniosek ten, poparty opinią o dobrym sprawowaniu się skazanego, miał rozpatrzyć sąd penitencjarny w Krośnie, lecz potem zaszła nieoczekiwana zmiana.
Jak przekazało Radio Kraków, Artur Lipiński, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Krośnie, informuje, iż sąd nie zna przyczyny tej decyzji, która została już zaskarżona przez oskarżonego i jego pełnomocnika. Wkrótce zostanie ona rozpatrzona przez krośnieński sąd. Istotne w tej sprawie jest to, że Ryszard Ścigała, odbywając do tej pory karę w zakładzie półotwartym, znalazł się teraz w zakładzie zamkniętym o wyższym rygorze.
O powodach tej zmiany służba więzienna nie informuje.
Ryszard Ścigała został skazany na 3 lata więzienia m. in. za przyjęcie od przedstawicieli firmy budowlanej łapówki w kwocie 70 tys. zł. Do zakładu karnego zgłosił się czerwcu 2018 roku. Miał go opuścić wcześniej niż po trzech latach, ponieważ na poczet odbywania kary zaliczono mu 6 miesięcy, które spędził przed wyrokiem w areszcie tymczasowym.

REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Cwel

Żeby się niepowiesil przypadkiem 🙈😂