Ryszard Ścigała znów zmieni więzienie

0
820
Ryszard Ścigała
Ryszard Ścigała | fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Według na razie niepotwierdzonych informacji, Ryszard Ścigała, były prezydent Tarnowa, który został skazany za przestępstwo korupcyjne, wkrótce znajdzie się w innym zakładzie karnym. Według wiadomości, które uzyskaliśmy, specjalnie powołany przez Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Rzeszowie zespół ustalił, że Ścigała nie powinien być osadzony w więzieniu zamkniętym o surowym rygorze.

REKLAMA

Jak informowaliśmy wcześniej, były prezydent Tarnowa, który końcem maja mógł zostać przedterminowo zwolniony z odbywania kary 3 lat pozbawienia wolności, ponad 7 tygodni temu nieoczekiwanie został przetransportowany z półotwartego ZK w Jaśle do zamkniętej celi w ZK w Rzeszowie Załężu. Od początku niejasne były powody tej decyzji; wiadomo było tylko, iż Ryszard Ścigała, w wyniku zachęt swojego wychowawcy więziennego, przygotował wcześniej listę sugestii odnoszących się do usprawnienia funkcjonowania jasielskiego Zakładu Karnego, zwłaszcza w okresie pandemii.
Zażalenie na decyzję Służby Więziennej złożyli do sądu sam zainteresowany i jego pełnomocnik, przypadkiem skazanego prezydenta Tarnowa zainteresowało się biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, w końcu Dyrektor Okręgowy SW powołał zespół do zbadania sprawy. Według niepotwierdzonych informacji, zespół zakończył już swoje prace i ustalił, iż decyzja o przeniesieniu Ryszarda Ścigały z Jasła do Rzeszowa była nieuzasadniona. Ma on otrzymać dawną klasyfikację osadzonego, która umożliwi mu powrót do półotwartego zakładu karnego, ale już nie w Jaśle, lecz w Rzeszowie. Także sąd penitencjarny w Rzeszowie, a nie w Krośnie, zajmie się teraz sprawą warunkowego zwolnienia Ścigały z dalszego odbywania kary – wniosek o zwolnienie przygotował uprzednio dyrektor ZK w Jaśle.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o