Sieć 5G na Górze św. Marcina?

1
3139
Przekaźnik
fot. Dawid Drwal
REKLAMA

Radiowo-Telewizyjny Ośrodek Nadawczy na Górze Świętego Marcina jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w regionie. Od pewnego czasu przy przekaźniku trwają prace związane z wymianą głównego systemu antenowego. Już z daleka, tuż obok biało-czerwonej wieży dostrzec można wysoki dźwig. Okoliczni mieszkańcy uważnie przyglądają się prowadzonym pracom i snują swoje teorie.

Mieszkańcy osiedla pod Górą św. Marcina i podtarnowskiej Zawady zastanawiają się, jakie prace są realizowane na przekaźniku. Niektórzy mówią wprost, iż obawiają się, że na wieży są montowane anteny 5G, nadajniki nowej technologii, która ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Ci drudzy obawiają się silnego promieniowania i negatywnego oddziaływania fal radiowych na ich zdrowie.

REKLAMA

Aby rozwiać te wątpliwości, zwróciliśmy się do właściciela obiektu z zapytaniem, jakie prace są realizowane na przekaźniku, i czy prowadzone działania mają coś wspólnego z montażem nadajnika 5G. W odpowiedzi uzyskaliśmy następującą informację: – Na tym obiekcie trwa wymiana głównego systemu antenowego TV. Modernizacja realizowana jest w ramach trwającego od marca br. projektu refarmingu – polegającego na zmianie częstotliwości nadawania TV oraz dostosowania do nowego standardu nadawania – z DVB – T – na DVB-T2 – czytamy w odpowiedzi Emitel S.A.

Z odpowiedzi wynika, że prowadzone prace skupiają się na dostosowywaniu obiektu do nowego standardu nadawania. Kwestia drugiej części zapytania, odnośnie technologii 5G została jednak przemilczana…

REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Kler

Poco siejecie zamęt , jakie 5 g ,jaki wpływ na zdrowie to tylko zazdrość ze nie kazdy można tu mieszkać…