Święto Miasta i Festiwal Niepodległości w Tarnowie

0
215
Niepodległy
fot. Dawid Drwal
REKLAMA

30 października, w ramach obchodów Święta Miasta Tarnowa „Pierwsze Niepodległe”, o godzinie 12 pod Grobem Nieznanego Żołnierza zostaną złożone kwiaty przez władze miasta. Także dzisiaj, w związku ze zbliżającymi się obchodami lokalnego i ogólnopolskiego święta niepodległości, podane zostaną informacje o przyznanych nagrodach i wyróżnieniach w ramach corocznego Festiwalu Niepodległości.

Tarnów był pierwszym miastem w Polsce, które 102 lata temu odzyskało niepodległość. W związku ze zbliżającymi się obchodami lokalnego i ogólnopolskiego święta niepodległości, które odbędzie się w sytuacji sporych ograniczeń w życiu publicznym, środowiska skupione wokół organizatorów corocznego Festiwalu Niepodległości w Tarnowie informują, że imprezy zaplanowane w ramach tegorocznej edycji Festiwalu musiały zostać odwołane.

REKLAMA

Część z nich odbędzie się po formalnym ustaniu ograniczeń, jednak dzisiaj podane zostaną m.in. informacje o przyznanych nagrodach i wyróżnieniach. – Niestety, musieliśmy podjąć trudną decyzję o odwołaniu corocznej festiwalowej Gali. Wciąż mamy nadzieję na możliwość przeprowadzenia w listopadzie choćby kameralnej ceremonii wręczenia „Ryngrafu” i „Szabli Niepodległości” – tłumaczą organizatorzy corocznego Festiwalu Niepodległości.
Dodajmy, że dzisiaj o godzinie 13 odbędzie się także sesja Rady Miejskiej w trybie zdalnym, podczas której ogłoszony zostanie werdykt kapituły XIV Nagrody im. Tadeusza Tertilla.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o