Szpital zamknięty dla cateringu i kurierów

0
149
Fot. Szpital im. św. Łukasza w Tarnowie

W związku z zagrożeniem wystąpienia zakażeń koronawirusem Szpital im. św. Łukasza w Tarnowie wprowadził kolejne zakazy. Od dziś zakaz wstępu do placówki mają firmy cateringowe, które dostarczają zamówienia pacjentom oraz personelowi, a także kurierzy dostarczający przesyłki.

W szpitalu już od kilku dni obowiązuje zakaz odwiedzin chorych, a także zakaz wstępu dla przedstawicieli firm zewnętrznych.

– Pacjenci tak jak dotychczas będą otrzymywać dziennie trzy posiłki przygotowywane przez szpitalną kuchnię. Poza tym będą mogli skorzystać ze znajdującego się w szpitalu bistro – mówi rzecznik prasowy Szpitala im. św. Łukasza, Damian Mika. – Część pacjentów decydowała się zamówić np. pizzę, która była dostarczana przez zewnętrzne firmy cateringowe. Postanowiliśmy wprowadzić zakaz wstępu na teren szpitala przedstawicielom tych firm, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Zakaz obowiązuje również kurierów dostarczających przesyłki.

Damian Mika informuje także, że władze szpitala zadecydowały, aby od najbliższego poniedziałku wstrzymać pracę oddziałów dziennych. – Zamknięty będzie oddział uzależnień, oddział psychiatryczny, oddział rehabilitacji dziennej oraz zakład rehabilitacji. Wszystkie zajęcia w tych oddziałach zostają odwołane. Dodatkowo wiele wskazuje na to, że już od poniedziałku zostaną zamknięte wszystkie wejścia do placówki. Będzie można skorzystać jedynie z głównego wejścia, przez które poszczególne osoby będzie wpuszczała ochrona. W ten sposób chcemy maksymalnie ograniczyć dostęp osób z zewnątrz do szpitala.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o