REKLAMA

Jak bardzo zmieniło się miasto w ciągu ostatnich piętnastu lat? Udaj się z nami w sentymentalną podróż do dawnego Tarnowa. Autorem fotografii jest znany tarnowski fotograf Paweł Topolski. Zdjęcia zostały wykonane w trakcie przelotu nad miastem w 2005 roku. Zapnijcie pasy i zapraszamy do oglądania!

Piętnaście lat temu największe tarnowskie blokowiska wyglądały zupełnie inaczej. Praktycznie na wszystkich budynkach starego budownictwa dominowały szare elewacje. Na zdjęciach widać, że spora część budynków na os. Westerplatte i Jasna w ogóle nie istniała, a kilka z nich dopiero było w trakcie budowy. Sklepy wielkopowierzchniowe powstałe na przełomie starego i nowego millenium funkcjonowały pod zupełnie innymi szyldami. Między domami wielorodzinnymi znajdowało się także więcej zieleni. Bardziej wnikliwi obserwatorzy dostrzegą już nieeksploatowane modele autobusów znajdujących się na pętli na osiedlu Jasna.

REKLAMA

A Wy, jakie dostrzegacie największe zmiany w tej części Tarnowa względem ostatnich lat? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Zachęcamy do obejrzenia unikalnych zdjęć ukazujących tarnowskie Falklandy i osiedle Jasna w 2005 roku.

Zdjęcia: Paweł Topolski

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o