Tarnowscy policjanci uratowali seniora

0
486
Paulina Kukułka i Grzegorz Wieczorek. fot. KMP w Tarnowie

Posterunkowa Paulina Kukułka oraz aspirant Grzegorz Wieczorek z Komisariatu Tarnów-Centrum uratowali życie 80-letniego mężczyzny, który stracił funkcje życiowe, jadąc w samochodzie ze swoją wnuczką.

We wtorkowy wieczór jedną z załóg pełniących służbę na terenie Tarnowa był patrol w składzie: aspirant Grzegorz Wieczorek i posterunkowa Paulina Kukułka. Po zakończonej na osiedlu Zielonym interwencji do ich radiowozu podbiegła spanikowana 32-letnia kobieta, która trzęsącym się głosem powiedziała, że jej dziadek umarł podczas podróży samochodem.

Policjanci natychmiast wezwali pogotowie, po czym aspirant Grzegorz Wieczorek udał się ze zdenerwowaną kobietą w stronę osobowego forda. W samochodzie zastał staruszka, z sinymi ustami i uszami. Mężczyzna nie oddychał, miał niewyczuwalne tętno i nie reagował na bodźce. Funkcjonariusz tarnowskiej policji nie zastanawiając się długo, wyciągnął nieprzytomnego z samochodu 80-latka i ułożył na parkingu, po czym rozpoczął reanimację.

Podczas wykonywania resuscytacji kilkukrotnie zdołał przywrócić staruszkowi oddech. W przeprowadzaniu reanimacji uczestniczyła również posterunkowa Paulina Kukułka. Walka o życie 80-latka trwała około 20 minut, aż do przyjazdu pogotowia ratunkowego. Przybyła na miejsce załoga medyków przygotowywała pacjenta do zaintubowania. W ruch poszły defibrylator i adrenalina, co z trwającym nieprzerwanie masażem okazało się zbawienne. 80-latek odzyskał stabilny oddech i tętno, po czym został przetransportowany do szpitala.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o