Tarnowska Nagroda Filmowa dopiero we wrześniu

0
95
Tarnowska Nagroda Filmowa
Ubiegłoroczna edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej | fot. Paweł Topolski
REKLAMA

34. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej rozpocznie się 5 września. Organizatorzy festiwalu poinformowali o nowym terminie, przedstawili także skład młodzieżowego jury. Tegoroczny festiwal będzie miał inną niż zwykle formułę.
Tarnowska Nagroda Filmowa to festiwal będący przeglądem wybranych polskich filmów fabularnych, promujący, popularyzujący i upowszechniający dorobek polskiej kinematografii. Organizatorem jednej z najważniejszych imprez kulturalnych w Tarnowie jest Tarnowskie Centrum Kultury.

REKLAMA

Pierwotnie 34. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej planowana była na maj (23-30 maja br.). Z powodu ogłoszonego w marcu w Polsce stanu epidemii i ograniczenia działalności instytucji kultury, trudnych do przewidzenia terminów znoszenia obostrzeń, pojawiających się prognoz o dalszym rozprzestrzenianiu się koronawirusa, a także kłopotów w branży filmowej, organizatorzy TNF zdecydowali o przeniesieniu wydarzenia na pierwszą połowę września. Decyzję podjęto w trosce o bezpieczeństwo uczestników festiwalu, jak i jakość wydarzenia.

34. Tarnowska Nagroda Filmowa rozpocznie się 5 września i potrwa do 12 września 2020 roku. Uwzględniając obecną sytuację i nakładane na organizatorów imprez wymagania, w tym zachowanie zasady dystansu społecznego, organizatorzy Tarnowskiej Nagrody Filmowej uznali, że spełnienie celów regulaminowych festiwalu, zachowanie atrakcyjności wydarzenia oraz zapewnienie bezpieczeństwa dla widzów, możliwe będzie przy zastosowaniu w tym roku formuły hybrydowej. W praktyce oznacza to, że wybrane projekcje dostępne będą online.

Znany jest już skład młodzieżowego jury 34. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. To uczniowie tarnowskich szkół: Ewa Bilska (Zespół Szkół Plastycznych), Michalina Kasprzyk (III Liceum Ogólnokształcące), Tomasz Kret (III Liceum Ogólnokształcące), Igor Kubiś (VII Liceum Ogólnokształcące), Jakub Miękina (III Liceum Ogólnokształcące), Joanna Stachnik (I Liceum Ogólnokształcące) oraz Łucja Wrzesień (I Liceum Ogólnokształcące), a także Adam Krośnicki-Midoń, uczeń Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu, wyróżniony w konkursie „Skrytykuj!” na najlepszą recenzję filmową.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o