Tarnowska policja karze za brak maseczek

2
1968
Fot. Paweł Topolski
REKLAMA

W ostatni weekend tarnowska policja ukarała mandatami 99 osób za brak maseczki w miejscu publicznym. W dziewięciu przypadkach sprawa została skierowana do sądu.

REKLAMA

W Tarnowie oraz powiecie tarnowskim w weekend policjanci podjęli w sumie 66 interwencji związanych z brakiem maseczki. Wobec 99 osób interwencja zakończyła się grzywną w postaci mandatu karnego na łączną kwotę 3860 złotych. Zostało sporządzonych 9 wniosków do sądu o ukaranie, a 13 osób zostało pouczonych.

Od soboty 10.10.2020 r. Tarnów oraz powiat tarnowski został zakwalifikowany do tzw. „żółtej strefy” w związku, z tym zostały przeprowadzane kontrole zgodne wymaganiami, jakie stawia Rozporządzenie Rady Ministrów dla obszarów włączonych do tej strefy. Mieszkańcy miasta jak i powiatu, którzy nie stosują się do nowych wymogów sanitarnych, muszą liczyć się z tym, że będą nakładane grzywny, kierowane wnioski do sądów o ukaranie wobec wszystkich tych, którzy je naruszają. Z tego też powodu wprowadzamy taktykę „zero tolerancji”. Taki sposób działania wynika tylko i wyłącznie z konieczności ochrony zdrowia i życia ludzkiego – mówi rzecznik prasowy tarnowskiej policji, Paweł Klimek.

Z obowiązku zasłaniania ust i nosa zwolnione są osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie z przeciwskazaniami.

REKLAMA

2
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
2 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Vibovit-20

Działania policji niezgodne z prawem !
Nie zaleca się noszenia maseczek przez osoby zdrowe.