Tarnowskie PTTK dotknął kryzys

0
557
PTTK - PTTK w Tarnowie
PTTK w Tarnowie |fot. archiwum PTTK
REKLAMA

Apelują o pomoc i zbierają pieniądze, liczy się każda złotówka. Tarnowskiemu oddziałowi PTTK brakuje funduszy na bieżącą działalność. Wszystko z powodu pandemii.

Z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa zmaga się w różnym stopniu większość branż, w tym m.in. handlowcy, branże usługowa i rozrywkowa. Firmy odnotowują straty, zawieszają działalność lub też podejmują trudną decyzję o zakończeniu działalności. Kryzys dotknął również branżę turystyczną: zarówno komercyjne biura turystyczne, potężne sieci hotelarskie, jak i małe rodzinne pensjonaty, a także Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, największą i najstarszą polską organizację turystyczną, powstałą w 1950 roku z połączenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego (działającego od 1873 roku) oraz Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego (istniejącego od 1906 roku). Dziś PTTK zrzesza blisko 150 tys. osób w ponad 400 oddziałach na terenie całego kraju.

REKLAMA

Problemy nie ominęły tarnowskiego oddziału PTTK, którego początki sięgają ok. 1923 roku. Oddział przetrwał wojenną zawieruchę, późniejsze ustrojowe przemiany, by dziś mierzyć się z pandemią koronawirusa i finansowymi kłopotami, które mogą tarnowski oddział PTTK doprowadzić do utraty płynności finansowej. Obostrzenia obowiązujące w stanie epidemii uniemożliwiają organizowanie rajdów, złazów, wycieczek. Tym samym oznaczają brak jakichkolwiek wpływów do kasy oddziału PTTK. Brakuje pieniędzy na podstawową bieżącą działalność. Dlatego zarząd Oddziału PTTK „Ziemi Tarnowskiej” zdecydował się na ogłoszenie zbiórki pieniężnej w serwisie www.pomagam.pl. Jak czytamy w zamieszczonym apelu, każda złotówka jest ważna i pomoże oddziałowi stanąć na nogi, by znów poprowadzić w trasę miłośników polskiej przyrody.

Cel zbiórki to 10 tys. zł. Na razie odnotowano wpłaty na łączną sumę 2360 zł, a finansową pomoc przekazało już 28 osób. Wszystkie osoby zaangażowane w ratowanie tarnowskiego oddziału PTTK mogą liczyć na zaproszenie na wycieczkę po Tarnowie, zaplanowaną jako forma podziękowania za wsparcie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o