Trwa Festiwal E(x)plory w ZSM-E w Tarnowie

0
75
REKLAMA

Dwudniowe wykłady, projekty naukowe i konkursy odbywają się w ramach Szkolnego Festiwalu Nauki E(x)plory, organizowanego przez Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Tarnowie, przy współpracy z Centrum Kształcenia Zawodowego w Tarnowie.

19 i 20 stycznia na szkolnej platformie TEAMS uczestnicy przedsięwzięcia dowiedzą się m.in. dlaczego współczesna informatyka potrzebuje filozofii, jak mówić, żeby nas słuchano, a także jakie są wyzwania i oczekiwania w technologii przeróbki surowców.

REKLAMA

– Celem Festiwalu jest zachęcanie młodzieży do tworzenia i rozwijania projektów naukowych. Szkolny Konkurs Naukowy E(x)plory jako pierwszy z trzech etapów Konkursu Naukowego E(x)plory ma na celu umożliwienie szkolnym pasjonatom nauki rozwijania swoich zainteresowań, konfrontację własnych pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych. Integralną częścią Konkursu jest organizowany w dniu ogłoszenia wyników Festiwal Nauki. W ramach Festiwalu organizowane są liczne wykłady mające pobudzić ciekawość i zainspirować naszą szkolną społeczność – mówią organizatorzy akcji.

Dodajmy, że festiwal jest afiliowany przez Fundację Zaawansowanych Technologii w Warszawie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, a patronat naukowy Katedra Informatyki PWSZ w Tarnowie wraz z firmą Microsoft.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Tarnowie: www.zsme.tarnow.pl

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments