Tygodniowy odpust w Sanktuarium na Burku

1
558
Sanktuarium-na-Burku
fot. Dawid Drwal
REKLAMA

Odpust jest świętem patronalnym kościoła parafialnego. To ważny czas dla społeczności zgromadzonej wokół swojej świątyni. W związku z sytuacją epidemiologiczną w tym roku nie odbył się m.in. Wielki Odpust Tuchowski, na który wielu czcicieli Maryi czekało ze zniecierpliwieniem. Tygodniowy Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie będzie pierwszym w całym regionie tego typu wydarzeniem po złagodzeniu sytuacji epidemiologicznej.

REKLAMA

Już za niecały tydzień, od niedzieli, 12 lipca, rozpocznie się szczególny czas dla czcicieli Maryi Panny z Góry Karmel, którzy mogą liczyć na łaski za sprawą modlitwy zanoszonej przez wstawiennictwo Maryi, czczonej w postaci cudownego obrazu w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Czas odpustu w tarnowskim kościółku to doskonała okazja do poznania uroków i walorów tego niezwykłego miejsca, zlokalizowanego na szlaku architektury drewnianej. Świątynia została wzniesiona w XV wieku i należy do jednych z najstarszych tego typu obiektów zachowanych w Małopolsce.
W tym roku hasłem odpustu będą słowa papieża Jana Pawła II „Niech Wam zatem towarzyszy Matka Boża Szkaplerzna (…) i niech Was Ona zawiedzie w końcu do Boga (…)”. Msze św. odbywać się będą w następujących godzinach: w dni powszednie: 6:00, 7:30, 9:00, 15:30 i 18:00, a w niedziele: 6:00, 7:30, 9:00, 11:00, 16:00, 18:30. Uroczyste zakończenie odpustu nastąpi 19 lipca o godz. 18:00 w kościele parafialnym przy ul. Gumniskiej.
Dodajmy, że uczestnicy odpustu obowiązani będą do przestrzegania zasad związanych z trwającą epidemią, takich jak zasłanianie ust, czy zachowywanie bezpiecznej odległości.

REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
obserwator

Ale się szykuje impreza katole będą mieli maraton.