Tysiące kwiatów na miejskich rabatkach

0
129
Tysiące kwiatów pojawi się na miejskich skwerach | fot. Dawid Drwal

Miasto zakupiło begonie, bratki, pelargonie oraz inne kwiaty i byliny. To w sumie blisko 52 tysiące sztuk rozmaitych roślin. Nasadzenia odbywać się będą wiosną i jesienią. Rośliny trafią na miejskie skwery i rabatki.

Zwyczajowo już u progu wiosny, tarnowski magistrat rozstrzyga przetarg na dostawę kwiatów i bylin, którymi obsadzane są rabaty kwiatowe na terenie miasta Tarnowa. W tym roku zamówiono 51 tys. 866 sztuk kwiatów i bylin z 56 rozmaitych gatunków. Na liście zakupów znalazły się m.in.: begonia stale kwitnąca (kwiaty czerwone) – 7852 sztuki, aksamitka rozpierzchła (kwiaty żółte) – 2650 sztuk, paciorecznik (kwiaty pomarańczowe) – 50 sztuk, pelargonia bluszczolistna (kwiaty ciemnoróżowe) – 200 sztuk, bratek ogrodowy (kwiaty czerwone z ciemnym oczkiem) – 720 sztuk, bratek ogrodowy (kwiaty białe z ciemnym oczkiem) – –2840 sztuk, szałwia ogrodowa (kwiaty czerwone) – 600 sztuk, żeniszek meksykański (kwiaty niebieskie) – 980 sztuk. Dostarczone byliny i kwiaty muszą spełniać określone kryteria. Rośliny mają być dobrze rozkrzewione, zdrowe (bez szkodników, zwiniętych, zżółkniętych i uschniętych liści, bez oznak chorób, bez śladów żerowania szkodników). Rośliny kwitnące muszą posiadać zarówno kwiaty rozwinięte jak i pąki.
Dwie firmy były zainteresowane realizacją zamówienia. Miasto wybrało ofertę tańszą, złożoną przez gospodarstwo ogrodnicze w Żbikowicach, które za dostarczenie kwiatów i bylin dostanie 67 tys. 527 zł. Druga oferta pochodziła z Wrocławia, była droższa o 40 tys. zł. Rośliny trafią na miejskie skwery i rabatki. Nasadzenia odbywać się będą wiosną i jesienią.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o