Ukarani za brak maseczek

0
1273
Maseczka ochronna
REKLAMA

Tarnowska policja wystawiła wczoraj dwa mandaty za brak stosowania się do nakazu zasłaniania nosa i ust. Kilka osób zostało pouczonych.
W Polsce nadal obowiązuje stan epidemii. Osoby z objawami sugerującymi zakażenie koronawirusem lub mające wcześniej kontakt z osobami już chorymi, poddawane są kwarantannie. W samym Tarnowie w warunkach kwarantanny domowej przebywa obecnie 88 osób, a na terenie powiatu tarnowskiego 207. Kolejnych 245 osób w regionie tarnowskim korzysta z aplikacji dedykowanej osobom na kwarantannie. Wraz z wykonywanym codziennie zdjęciem (selfie) przekazywane są dane lokalizacyjne.

REKLAMA

Tarnowscy policjanci każdego dnia sprawdzają ok. 204 adresów, pod którymi muszą przebywać osoby odbywające kwarantannę domową. Nie wszyscy stosują się do reżimu domowej kwarantanny. W efekcie ostatnio przeprowadzonych kontroli, w jednym przypadku stwierdzono złamanie zasad domowej kwarantanny. Sanepid nałożył na tę osobę grzywnę w wysokości 10 tys. zł. Niewykluczone, że podobna kara spotka kolejną osobę, której policjanci nie zastali podczas kontroli.
Nadal obowiązkowe jest zasłanianie nosa i ust. Można wykorzystać w tym celu specjalne maseczki lub apaszkę, szalik itp. Tylko wczoraj, 28 kwietnia, tarnowska policja przeprowadziła pięć interwencji wobec osób, które przebywając w przestrzeni publicznej, nie zasłaniały nosa i ust. Mundurowi wypisali dwa mandaty na łączną kwotę 120 złotych, osiem osób pouczono.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o