W Tarnowie cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem

0
1371
REKLAMA

Ponad sto nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Małopolsce, w tym po cztery w Tarnowie i powiecie tarnowskim – to najnowsze dane z WSSE w Krakowie.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 118 osób w Małopolsce. To 55 kobiet i 63 mężczyzn, w wieku od 3 do 86 lat, z Krakowa (24 osoby), powiatu nowosądeckiego (17 osób), tatrzańskiego i nowotarskiego (po 11 osób), limanowskiego (10 osób), gorlickiego (9 osób), Nowego Sącza (7 osób), powiatów: oświęcimskiego i krakowskiego (po 5 osób), Tarnowa i powiatu tarnowskiego (po 4 osoby), powiatu dąbrowskiego i olkuskiego (po 3 osoby), suskiego (2 osoby) oraz powiatów: wadowickiego, myślenickiego i bocheńskiego (po 1 osobie). Aktualnie 8 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Tym samym w Tarnowie odnotowano łącznie już 40 przypadków zakażenia koronawirusem, a w powiecie tarnowskim 172. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 4142 osób.

REKLAMA

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała także o kolejnych ozdrowieńcach w województwie małopolskim. To 8 kobiet i 10 mężczyzn, w wieku od 2 do 82 lat, z powiatu nowosądeckiego (6 osób), gorlickiego (4 osoby), oświęcimskiego (2 osoby) oraz powiatów: wadowickiego, myślenickiego, limanowskiego, chrzanowskiego, brzeskiego i krakowskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1789 ozdrowieńców.

Niestety, są też kolejne śmiertelne ofiary koronawirusa. To 79-letnia kobieta, mieszkanka powiatu bocheńskiego, która przebywała w Domu Opieki „Jestem” w Grobli oraz 78-letnia kobieta, mieszkanka powiatu nowotarskiego, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarłe miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 76.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o