W Tarnowie produkują antywirusowe rękawiczki

0
758
Grupa Azoty budynek
fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Centrum Badawczo-Rozwojowe Grupy Azoty w Tarnowie rozpoczęło produkcję rękawiczek o właściwościach antywirusowych, które są pokryte metaliczną warstwą srebra. Centrum przekazało też filamenty Tarfuse do druku 3D na rzecz inicjatywy #DrukarzeDlaSzpitali, wsparło nimi projekt pierwszego polskiego respiratora VentilAid.

REKLAMA

Jak informuje Waldemar Grzegorczyk, rzecznik prasowy Grupy Azoty, w odpowiedzi na prośbę Ministerstwa Aktywów Państwowych, koncern chemiczny zaoferował użyczenie placówkom służby zdrowia 40 samochodów osobowych. Będą one wykorzystywane do przewozu próbek, materiałów medycznych, personelu i pacjentów. Aktualnie rozdysponowanych zostało 38 aut, które skierowano do placówek ochrony zdrowia w lokalizacjach najbliższych siedzibom i oddziałom spółek Grupy.
W połowie marca kluczowe spółki Grupy: Grupa Azoty S.A., Grupa Azoty ZAK S.A., Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. i Grupa Azoty Zakłady Azotowe „PUŁAWY” S.A. zdecydowały o przekazaniu po 750 tysięcy złotych darowizn szpitalom, zakładom opieki zdrowotnej i służbom sanitarnym. Działania związane z pomocą dla instytucji zwalczających epidemię koronawirusa Grupa prowadzi w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia i Ministerstwem Aktywów Państwowych.
– Epidemia koronawirusa jest ogromnym wyzwaniem dla nas wszystkich: obywateli, służby zdrowia, władz lokalnych, rządu, a także dla firm i całej gospodarki. Wszyscy musimy zaangażować się w zwalczanie jej skutków i robić wszystko, żeby opanować ten kryzys. Spółki Grupy Azoty bardzo szybko przekazały środki finansowe na walkę z koronawirusem. Wykorzystujemy też w tym celu posiadane technologie. Korzystamy również z naszych kontaktów handlowych i staramy się aktywizować kontrahentów – mówi Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty.
Zakłady Azotowe „PUŁAWY” S.A. uruchomiły produkcję i rozpoczęły sprzedaż produktu biobójczego PULSEPT 5, przeznaczonego do dezynfekcji skóry dłoni. Obecnie produkuje się około 15 tysięcy litrów na dobę tego środka. Z kolei Centrum Badawczo-Rozwojowe Grupy Azoty w Tarnowie rozpoczęło produkcję rękawiczek o właściwościach antywirusowych, które są pokryte metaliczną warstwą srebra. Centrum przekazało też filamenty Tarfuse do druku 3D na rzecz inicjatywy #DrukarzeDlaSzpitali, wsparło nimi projekt pierwszego polskiego respiratora VentilAid.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o