REKLAMA

Dzisiaj na al. Solidarności odbył się protest restauratorów, hotelarzy, a także pracowników branży weselnej i muzycznej.

Pikietujący chcieli zwrócić uwagę na fatalną sytuację, w jakiej znalazły się ich firmy w związku z wprowadzonymi niedawno przez polski rząd obostrzeniami. – Jeszcze nie udało nam się podnieść po ostatnim lockdownie, a tu z dnia na dzień zapadła decyzja o zamknięciu całej branży gastronomicznej. Z samego tylko dowozu żywności do klienta na pewno nie damy rady się utrzymać. Jeżeli nie otrzymamy konkretnej pomocy ze strony rządu, upadną też małe i średnie firmy. Pracę straci ogromna liczba osób – mówią właściciele gastronomii.

REKLAMA

Restauratorzy w ramach protestu wstrzymywali ruch pojazdów. Utrudnienia te nie były jednak bardzo dotkliwe dla zmotoryzowanych, gdyż samochody mogły normalnie przejeżdżać co kilka minut. Dla czekających w korkach organizatorzy akcji przygotowali smakowite upominki.

Więcej w najbliższym papierowym wydaniu tygodnika Temi, a już teraz zachęcamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć z dzisiejszego protestu.

Zdjęcia: Dawid Drwal, Marcin Kupiec

REKLAMA

5
Dodaj komentarz

3 Liczba komentarzy
2 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
4 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Belfer

Wieczorny protest tysięcy tarnowianek nie zainteresował redakcji TEMI ? Tylu ludzi na ulicach Tarnowa już dawno nikt nie widział ale Wy wolicie pisać o bzdecikach.

Hohoho

Niech powiedzą na jakich warunkach zatrudniają i ile płacą pracownikom w knajpach.
A protest słuszny !

Belfer

Ciekawe ilu z nich w ostatnich wyborach głosowało na Dudę a wcześniej na PIS?