W trosce o Kościół i bezpieczeństwo…

0
2121
Kibice katedra
Kibice pod tarnowską katedrą
REKLAMA

W ostatnich dniach na ulicach wielu polskich miast odbyły się protesty w obronie praw kobiet. W skrajnych przypadkach manifestujący swoją złość i frustrację przelewali na wiernych kościoła katolickiego, próbując swoim zachowaniem zakłócić trwające w świątyniach nabożeństwa. W samym Tarnowie na szczęście nie odnotowano tego typu zachowań. Podczas wczorajszej manifestacji obok pikietujących przed bazyliką katedralną stanęli pokojowo sportowi kibice.

Ogólnopolskie media donoszą, że w kilkunastu kościołach w Polsce, w związku z trwającymi manifestacjami w obronie praw kobiet doszło do zakłóceń nabożeństw oraz profanacji. W Kurii Diecezjalnej w Tarnowie udało nam się dowiedzieć, że do tej pory w mieście pod Górą św. Marcina nie odnotowano tego typu zachowań ze strony manifestujących.

REKLAMA

Pomimo tego, w obronie Kościoła, polskiej kultury i tradycji podczas wczorajszego protestu pokojowo zamanifestowali sportowi kibice, którzy obecni byli pod bazyliką katedralną w Tarnowie. – Martwi nas fakt, że w Polsce nieodpowiedzialni manifestujący przejawiający skrajne poglądy lewicowe chcą wykorzystać problem polskich kobiet do promowania innych, zupełnie niezwiązanych z celem protestów poglądów. Mamy nadzieję, że w Tarnowie w dalszym ciągu racje manifestujących będą przedstawiane pokojowo – mówią tarnowianie sceptycznie nastawieni do ostatnich protestów.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o