Wkrótce zmiana czasu

1
195
fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Dzisiaj wprawdzie większość urządzeń multimedialnych automatycznie aktualizuje oprogramowanie, w tym również godzinę, warto jednak przypomnieć, że w najbliższy weekend nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni.

REKLAMA

Każdego roku czas letni ustawiamy zawsze w ostatnią niedzielę marca. W 2020 zegarki z godziny 2 na 3 przyjdzie nam przestawić w nocy, z soboty na niedzielę (28/29 marca). Pomimo, iż podczas wiosennej zmiany czasu śpimy godzinę krócej, to wizja dłuższych popołudni spędzanych przy naturalnym świetle dziennym zdecydowanej większości z nas zrekompensuje krótszą noc.
Przypomnijmy, że od kilku lat w państwach należących do Unii Europejskiej mówi się o potrzebie zaprzestania zmiany czasu. Również w Polsce przeprowadzono w ubiegłym roku konsultacje społeczne w tej sprawie. Wynika z nich jasno, że zdecydowana większość mieszańców naszego kraju preferowałaby funkcjonowanie czasu letniego przez cały rok.

REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Ciotka Tekla

Dzieje się w Tarnowie, oj dzieje… Będą czas zmieniać! W imię dobrobytu obywateli, innowacyjności i dźwigania się z ekonomicznej recesji! Brawo! Może dzięki temu wstrzyma się exodus Tarnusów do lepszego świata nazywającego się, choćby… Mielec.