„Włóczykije” wśród najlepszych

1
304
fot. Dawid Drwal

Koło PTTK „Włóczykije”, działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Eugenii Gierat w Tarnowie, wyróżnia się aktywnością i pomysłami na przedsięwzięcia z udziałem osób niepełnosprawnych. Jego ubiegłoroczną ofertę uznano za jedną z najlepszych w kraju.

Działalność „Włóczykijów” została ponownie nagrodzona przez Radę ds. Turystyki Osób Niepełnosprawnych przy Zarządzie Głównym Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Tym razem przyznała ona Oddziałowi PTTK „Ziemi Tarnowskiej” drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepszą programową ofertę roku 2019 dla turystów nie w pełni sprawnych. W poprzednich czterech edycjach tarnowska oferta zdobywała także najwyższe oceny. – W roku 2019 zorganizowaliśmy siedem imprez integracyjnych, w których uczestniczyło łącznie 925 osób, w tym 720 niepełnosprawnych z opiekunami oraz 205 uczniów szkół ogólnodostępnych – wylicza Bogumiła Moskal, opiekunka koła PTTK skupiającego obecnie 80 członków i 13 opiekunów.
„Włóczykije” współorganizują wiele sportowych i edukacyjnych imprez, gier terenowych itp. Najbardziej aktywni członkowie koła zdobywają odznaki turystyki kwalifikowanej. Do tej pory 42 z nich otrzymało odznakę popularną GOT PTTK, małą brązową GOT PTTK szesnastu, a trzech małą srebrną.

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Qwer

Piątek, cały tekst, nowa strona. Ja tu widzę dobrą zmianę 🙂