WOŚP wspiera Wojewódzki Szpital im. św. Łukasza w Tarnowie

0
83
Fot. archiwum WOŚP
REKLAMA

20 łóżek dla pacjentów zmagających się z koronawirusem w najbliższych dniach trafi do Wojewódzkiego Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie. Łóżka zakupione zostały przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ramach pomocy placówkom, które posiadają oddziały z pacjentami chorymi na COVID-19.

REKLAMA

Obecnie dla chorych na COVID19 w tarnowskiej placówce dostępnych jest w sumie 113 łóżek, z czego 19 to łóżka dla wymagających intensywnej opieki medycznej i 8 dla osób z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2. Warto zaznaczyć, że w Specjalistycznym Szpitalu im. Edwarda Szczeklika takich łóżek jest 125, w tym 10 dla intensywnej terapii.

Szef WOŚP, Jerzy Owsiak, pod koniec października poinformował, że zakupi łóżka dla powstających oddziałów, które będą mieć za zadanie leczenie osób chorych na koronawirusa. Zakup nowych łóżek miał zapobiec sytuacjom, w których łóżka wcześniej zakupione przez WOŚP m.in. na oddziały geriatryczne, czy psychiatrii dziecięcej, miały być przekształcane z myślą o pacjentach w walczących z COVID-19.

Tarnowski szpital złożył wniosek o przekazanie 50 łóżek do oddziału leczącego chorych na COVID-19. Teraz okazuje się, że w najbliższych dniach do Tarnowa trafi 20 łóżek, w tym 15 dla pacjentów, którzy wymagają intensywnej opieki medycznej.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o