Wybory do rad osiedli dopiero po wakacjach?

0
172
Podsumowanie pracy rad osiedli w kadencji 2016-2020 w Tarnowie |fot. Paweł Topolski

Kolejny raz przełożyć trzeba termin wyborów do rad osiedli w Tarnowie. Proponowana nowa data to 27 września 2020 roku. Uchwałę w tej sprawie podejmą radni na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie.
Uroczyste podsumowanie pracy rad osiedli w kadencji 2016-2020 w Tarnowie i pożegnanie z tymi, którzy te rady tworzyli, odbyło się pod koniec lutego. Wybory nowych osiedlowych radnych miały się odbyć 29 marca. Termin zgłaszania kandydatów do rad osiedli minął 7 marca.
Wprowadzenie w marcu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, a później stanu epidemii pokrzyżowało te plany. Znacznie utrudnione było prowadzenie przez kandydatów na osiedlowych radnych kampanii wyborczej, jak i akcji informującej o wyborach. Miejscy radni musieli przyjąć uchwałę o przesunięciu terminu wyborów do tarnowskich rad osiedli. W marcu ustalono, że wybory do rad osiedli w Tarnowie odbędą się dopiero 28 czerwca. Do tego dnia przedłużono także obecnym osiedlowym radnym członkostwo w radach osiedli w kadencji 2016-2020.

Dziś już wiadomo, że czerwcowy termin wyborów do rad osiedli także jest nieaktualny. Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie, zaplanowanej na 28 maja, miejscy radni zajmą się wyznaczeniem nowego terminu wyborów do rad osiedli. Proponowana data to 27 września 2020 roku. W uzasadnieniu napisano m.in., że przyczyną zmiany jest zarówno trwający w Polsce stan epidemii, jak i to, że w maju nie odbyły się wybory prezydenta RP i niewykluczone, że zostaną zarządzone na dzień 28 czerwca. Byłoby to przeszkodą w przeprowadzeniu wyborów do rad osiedli.
Wskazanie nowej daty wyborów do rad osiedli oznaczać będzie także kolejne przedłużenie osiedlowym radnym członkostwa w radach osiedli w kadencji 2016-2020. Od tego roku kadencja rad osiedli będzie trwała 5 lat.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o