Wybory prezydenckie. Wysoka frekwencja w powiecie tarnowskim (godz.17)

1
811
wybory2020
fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Trwa druga tura wyborów prezydenckich, w której o status „głowy Państwa” ubiegają się obecnie urzędujący Prezydent RP, Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Tarnowianie głosują w 74 obwodowych komisjach wyborczych, w tym w 66 stałych. W Tarnowie uprawnionych do głosowania jest ponad 82 tysiące wyborców, natomiast w powiecie tarnowskim blisko 157 tys.

REKLAMA

Do godz. 17. w Tarnowie swój głos w wyborach prezydenckich oddało już 51,21 proc. osób uprawnionych do głosowania. W przypadku powiatu tarnowskiego wynik jest jeszcze lepszy, bo wynosi 53,49 proc.

W przypadku gmin powiatu tarnowskiego najwyższa frekwencja ma miejsce w gminie Rzepiennik Strzyżewski, gdzie do godz. 17. zagłosowało 61,16 proc. osób uprawnionych do głosowania. Najniższą frekwencję odnotowano dotychczas w gminie Radłów (47,57 proc.)

W całym okręgu tarnowskim, do którego należą miasto Tarnów oraz powiaty: tarnowski, brzeski, bocheński i dąbrowski, frekwencja do godz. 17. wyniosła 53,04 proc.

Najwyższą frekwencję w regionie odnotowano w gminie Trzciana w powiecie bocheńskim (64,51 proc.), natomiast najniższą w gminie Bolesław w powiecie dąbrowskim (41,64 proc.)

____________

Nie obyło się również bez incydentów podczas II tury wyborów prezydenckich. W przypadku lokalu wyborczego na ul. Romanowicza 9 w Tarnowie mieszkańcy poinformowali Delegaturę Krajowego Biura Wyborczego w Tarnowie o kaszlącej kobiecie zasiadającej w komisji wyborczej. Na miejsce została wezwana straż miejska. Z informacji, jakie uzyskaliśmy od strażników wynika, że kobieta tłumaczyła się, iż przyczyną jej kaszlu było… zakrztuszenie się, więc pozwolono jej kontynuować pracę.

REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Danka

A potem Sanepid twierdził że kobieta ma alergie ….