Wydatki i redukcje…

0
219
Urząd Miasta Tarnowa
fot. Paweł Topolski
REKLAMA

W projekcie budżetu Tarnowa na rok 2021, dochody prognozowane są na poziomie 872,5 miliona złotych, w roku bieżącym było to 816,4 mln zł.

W przyszłorocznych dochodach samorządu istotnym elementem ma być udział w podatku PIT, który według Ministerstwa Finansów wyniesie dla Tarnowa 151,8 mln zł – w tym roku wpływy z tego tytułu to 138,3 mln zł. Po stronie zaś przyszłorocznych wydatków zaplanowano 915,8 mln zł – w 2020 jest to kwota sięgająca 852 mln zł. Najwięcej pochłonie jak zawsze oświata, prognozowane wydatki na tę sferę przekraczają 340 mln zł, a do tego trzeba jeszcze dołożyć pieniądze na podwyżki minimalnych wynagrodzeń od stycznia 2021. Tymczasem, zadeklarowana przez rząd subwencja oświatowa wynieść ma 213,1 mln zł. Wielomilionową różnicę pokryć będzie musiał, jak co roku, miejski budżet.

REKLAMA

Budżet Tarnowa, osłabiony dodatkowo przez restrykcje związane z epidemią, przeznaczył mniej pieniędzy na m. in. instytucje kultury, których budżety uszczuplono o sto do pięciuset tysięcy złotych. W konsekwencji tarnowski teatr przymierza się do zwolnienia ośmiu osób, BWA dwóch, a Tarnowskie Centrum Kultury pożegna trzech pracowników – część z tych osób może już skorzystać z praw emerytalnych. Redukcje etatów mają objąć wszystkie jednostki miejskie (Straż Miejska np. zapowiada zwolnienie kilkunastu osób) i sam magistrat. Dokładnie jeszcze nie wiadomo, jaka będzie ich skala.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o