Zagubiona

0
278
Policja-ilustracyjne
Zdjęcie poglądowe
REKLAMA

W niedzielny wieczór dzielnicowi z komisariatu Tarnów-Centrum pełniący służbę w mieście, zastali stojącą w pobliżu skrzyżowania Al. Jana Pawła II z ul. Ablewicza 82-letnią kobietę, która po wyjściu z kościoła zapomniała gdzie mieszka i nie była w stanie wrócić do swojego domu.

REKLAMA

Osoby, które wraz z nią tłumnie uczestniczyły w nabożeństwie zniknęły, a bezradna staruszka tkwiła w nadal mroku, nie wiedząc w którą stronę ma ruszyć. Całe szczęście znalazła się wśród nich osoba, która widząc zagubioną kobietę, zaalarmowała policję.

Dzielnicowi mieli nie lada orzech do zgryzienia, bo seniorka nie dość, że zapomniała gdzie mieszka, to nie była też w stanie przypomnieć sobie ani swojego imienia, ani nazwiska. Poprosili aby pokazała im jakiś dokument tożsamości, ale pech chciał, że pani nie miała go przy sobie. Mundurowi ponownie poprosili o to samo i tym razem wspólnie z nią przeglądnęli zawartość jej torebki.

I był to dobry pomysł, bo udało się im natrafić na starą legitymację zawierająca personalia staruszki. Dalej poszło już jak z płatka. Policjanci sprawnie ustalili miejsce zamieszkania 82-latka i razem z nią udali się do domu. Będąc na miejscu, dla pewności oddali mieszkającą samotnie kobietę pod opiekę sąsiadki, która zobligowała zaopiekować się mającą problemy z pamięcią staruszką.

Info: Tarnowska Policja

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o