Zatrzymano trzech mężczyzn związanych ze środowiskiem pseudokibiców

1
826
policja2
fot. ilustracyjne, Paweł Topolski
REKLAMA

Od 2018 roku do tarnowskiej komendy policji napływały niepokojące informacje dotyczące nietypowych uszkodzeń mienia prywatnego i firmowego. Ich właściciele nie do końca chcieli współpracować z policjantami, którzy próbowali ustalić sprawców przestępstw. Przełom w sprawie nastąpił początkiem tego roku.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie wspólnie z tarnowską Prokuraturą Okręgową wytypowali osoby, które w południowej Polsce trudniły się lichwą oraz wymuszeniami. Trzech mężczyzn w wieku 33-35 lat udzielało pożyczek gotówkowych na wysoki procent osobom, które nie miały zdolności kredytowej w instytucjach finansowych. Pomimo tego, że dług został z nawiązką spłacony, mężczyźni żądali spłaty jeszcze większych należności, zastraszając pożyczkobiorców i uszkadzając ich mienie. Posuwali się również do rozbojów, wymuszeń, gróźb i zastraszeń.
– Niedawno policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP wspólnie z nieetatową grupą realizacyjną z Tarnowa zatrzymali trzech mężczyzn związanych ze środowiskiem pseudokibiców jednego z tarnowskich klubów piłkarskich oraz mieszanymi sportami walki (MMA). Przy przeszukaniu zabezpieczono znaczne kwoty pieniężne oraz dokumentację świadczącą o działalności przestępczej. Zatrzymani to mieszkańcy Tarnowa, którzy usłyszeli zarzuty rozboju, wymuszenia rozbójniczego, lichwy, zastraszania oraz składania fałszywych zeznań – informuje asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy Zespołu do spraw Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.
Wiadomo, że tarnowska Prokuratura Okręgowa wystąpiła z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka izolacyjnego wobec trzech zatrzymanych. W efekcie trójka mieszkańców Tarnowa została umieszczona w areszcie śledczym na trzy miesiące. Zatrzymanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
Zarówno pokrzywdzeni, świadkowie lub osoby chcące przekazać w tej sprawie informacje policji bądź prokuraturze proszeni są o kontakt z wydziałem do walki z przestępczością przeciwko mieniu tarnowskiej policji pod numerem telefonu: 47 831 1383 lub też z prokuraturą w Tarnowie pod numerem telefonu: 14 6886207. Osobom pokrzywdzonym oraz świadkom w tej sprawie śledczy zapewniają bezpieczeństwo, a osobom chcącym przekazać informacje – anonimowość.

REKLAMA
REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
cbśp NowY SACZ

Odpad z Gabona ma sie dobrze rosną w siłe wiec prok. Woźniak. zaciera rece