Zły czas mija, sztuka pozostaje

0
45
REKLAMA

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie oraz Tarnowskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych we współpracy z kilkoma innymi instytucjami, zapraszają na 17. edycję Festiwalu Sztuki ArtFest. Początek 20 listopada. W programie koncerty, wystawy i spotkania wokół książek.

 

REKLAMA

 

Festiwal Sztuki ArtFest odbył się w Tarnowie po raz pierwszy jesienią 2003 roku. Pomysłodawcą festiwalu i jego kuratorem był Bogusław Wojtowicz, długoletni dyrektor ówczesnej Galerii Miejskiej BWA, pasjonat sztuki i miłośnik muzyki jazzowej. Od 2011 roku festiwal nosi imię zmarłego w grudniu 2010 roku Bogusława Wojtowicza.
W tym roku przypada 10. rocznica śmierci Bogusława Wojtowicza, który zmarł w wyniku choroby nowotworowej. W tegorocznej edycji chcemy połączyć święto sztuki z ważnym tematem profilaktyki zdrowotnej. Pomimo niesprzyjającego festiwalom pandemicznego roku, organizujemy 17. edycję Festiwalu Sztuki ArtFest, by wspominać wyjątkową postać charyzmatycznego animatora kultury jakim był Bogusław Wojtowicz i choć na chwilę oderwać myśli tarnowian od tego, co dookoła. Zły czas mija, sztuka pozostaje! – pełne nadziei tegoroczne hasło festiwalu podkreśla wagę sztuki, która w każdych czasach pomagała przetrwać trudne momenty – mówi Ewa Łączyńska-Widz, dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie.

17. Festiwal Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza potrwa od 20 listopada do 20 grudnia, organizowany będzie w Tarnowie i w Oleśnie, niewielkiej miejscowości w powiecie dąbrowskim. Zainauguruje go „Wieczór z piosenką francuską”, czyli koncert duetu Szpetni (Dawid Mik, Filip Kot). Koncert odbędzie się 20 listopada o godz. 18 i będzie dostępny online.

Wszystkie wydarzenia będzie można śledzić w Internecie korzystając z mediów społecznościowych i kanałów BWA np. w serwisach YouTube i Facebook. Z uwagi na zmieniające się wytyczne epidemiczne, organizatorzy będą na bieżąco informować o możliwości bezpośredniego udziału w wydarzeniach festiwalu. W trosce o wspólne bezpieczeństwo przygotowano pół tysiąca maseczek z grafiką tegorocznej edycji Festiwalu Sztuki ArtFest.

Szczegółowy program festiwalu zamieszczono na stronie BWA w Tarnowie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o