Zmian personalnych ciąg dalszy

0
442
fot. archiwum

Tomasz Olszówka złożył rezygnację z mandatu radnego. Jego miejsce w Radzie Miejskiej w Tarnowie zajmie Tomasz Żmuda. Z kolei z Krakowa docierają informacje o powołaniu Andrzeja Wyrobca na stanowisko dyrektora Teatru Bagatela w Krakowie.
Po zmianach na stanowiskach dyrektora Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej, prezesa Miejskiego Zarządu Budynków oraz na stanowisku zastępcy prezydenta, mają miejsce kolejne zmiany personalne.
Z dniem 4 czerwca z mandatu radnego Rady Miejskiej w Tarnowie zrezygnował Tomasz Olszówka, radny klubu Nasze Miasto Tarnów. W oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych napisał m.in., że nie rezygnuje z walki o lepszy Tarnów, zmienia jedynie formułę: „Ta dotychczasowa okazała się dla mnie – zwłaszcza w ostatnim okresie – gorsetem zbyt ciasnym, w którym nie czułem się wystarczająco swobodnie. Będę działać nadal, ale już jako wolny od polityki człowiek”. Jego miejsce w radzie zajmie Tomasz Żmuda.
Z kolei z Krakowa dotarły informacje o zakończeniu pracy przez komisję konkursową, która miała wskazać kandydata na dyrektora Teatru Bagatela. Największą liczbę głosów uzyskał Andrzej Wyrobiec, jego kandydaturę zatwierdził już prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Andrzej Wyrobiec będzie dyrektorem naczelnym teatru, za stronę artystyczną odpowiadać ma Krzysztof Materna.
W praktyce oznacza to zmiany w Tarnowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. To tutaj, w połowie ubiegłego roku, trafił Andrzej Wyrobiec. Został wybrany w konkursie na zastępcę szefa Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i menadżera Areny Jaskółka Tarnów. Na początku tego roku zajął stanowisko dyrektora TOSiR-u.
Czekają nas jeszcze zmiany w dwóch instytucjach kultury. Na dniach rozstrzygnięte zostaną konkursy na stanowisko dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie oraz dyrektora Centrum Sztuki Mościce.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o