Zmiany w miejskiej komunikacji

1
261
fot. Dawid Drwal

Od jutra spore zmiany czekają tych, którzy korzystają z tarnowskiej komunikacji miejskiej. W związku ze znacznie zmniejszonym zapotrzebowaniem na przewozy autobusami MPK, do odwołania w dni robocze obowiązywał będzie sobotni rozkład jazdy. Od dzisiaj nie kupimy również biletu w kasach ZDiK.

Jak informuje tarnowski magistrat, od 19 marca komunikacja miejska w Tarnowie w dni robocze będzie obsługiwana według rozkładów jazdy na soboty. Ważne zmiany dotyczą linii nr 2. W tym przypadku trasa pierwszego kursu wykonywanego spod Galerii Gemini Park o godz. 6:20 zostanie dodatkowo wydłużona pod Zakłady Mechaniczne. Po godz. 15 autobus linii nr 2 będzie odjeżdżał dodatkowo o godz. 15:10 z przystanku obok Zakładów Mechanicznych i później już zgodnie z rozkładem jazdy o godz. 15:15 z przystanku Kochanowskiego – Chyszowska w kierunku Galerii Gemini Park. Na linii nr 213 będą obsługiwane następujące kursy: z ul. Marszałka do Rychwałdu o godz.: 4:55, 8:00, 13:45 i 15:35; z Rychwałdu do Tarnowa o godz.: 6:09, 9:00, 14:40 i 16:30.
Dodajmy, że istotne zmiany nastąpią także w funkcjonowaniu Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. Od dzisiaj do odwołania zamknięte zostają kasy biletowe, a dziennik podawczy będzie działał w formie elektronicznej. Dokumenty papierowe należy składać poprzez ich wcześniejsze nadanie w placówce pocztowej.
Apelujemy, by wykorzystując mniejsze niż zwykle zapełnienie pojazdów, zachowywać możliwie jak największe odległości od innych pasażerów. Po wyjściu z autobusów pamiętajmy o zdezynfekowaniu rąk.

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
piter70

Gratuluję Zarządowi Miasta i MPK !!! Po prostu geniusze !!! W normalny roboczy dzień w godzinach szczytu szczególnie porannego upychają pasażerów jak śledzie w beczce w ramach walki z koronawirusem , ludzie jadą w warunkach zbliżonych do tych jakie pamiętam z czasów PRL-u . Jeśli zdarzy się jeden nieświadomy nosiciel lub zarażony pasażer to potem już poleci . No ale pan Roman Ciepła Klucha nie jeździ autobusami więc jest bezpieczny . Zamiast zwiększyć ilość kursów w godzinach szczytu tak żeby pasażerowie nie mieli ze sobą kontaktu kosztem kursów które rzeczywiście są zbędne pan Wesoły Romek co ma na przedmieściu domek… Czytaj więcej »