Zniknął most w Ostrowie

2
5591
most w ostrowie
REKLAMA

Stary most na Dunajcu w Ostrowie rozbierano prawie dwa tygodnie. Po zdemontowaniu czterystutonowej konstrukcji stalowej pozostały betonowe podpory – po odpowiednim wzmocnieniu, stanie na nich nowy most.

Stalową konstrukcję wraz z rurą kanalizacyjną gminy Wierzchosławice umieszczono na specjalnie zbudowanej platformie – kładce technologicznej. Ich przeniesienie było niezwykle trudną operacją, trwało blisko osiem godzin. Pierwszy etap prac rozbiórkowych mostu w Ostrowie pochłonął 7 mln zł, samo przygotowanie platformy dla potrzeb kanalizacji kosztowało 5 milionów zł. Kładka technologiczna została zabezpieczona z obu stron barierkami i nie można przedostać się nią na drugi brzeg rzeki. Tarnowskie starostwo uzyska ze sprzedaży zezłomowanego starego mostu ok. 600 tys. zł. Nowy most na Dunajcu ma powstać do końca 2021. Powiat tarnowski nie zamierza zwracać się o finansową pomoc przy jego budowie do żadnego z gminnych samorządów, dla których istnienie przeprawy ma istotne znaczenie. Próby porozumienia w tej sprawie spełzły na niczym.

REKLAMA
REKLAMA

2
Dodaj komentarz

2 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
2 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
ANNON

GTA 6 TARNÓW

Nordmann

Kto zamkną most to niech teraz płaci . rozebrano tylko poszycie mostu resztę konstrukcji ta co miała skutkować samo zawaleniem się mostu zepchnięto na podpory techniczne . Więc most dalej stoi .