Powrót dzieci do szkół po feriach? Jest decyzja!

0
298
Wkrótce otwarcie galerii handlowych? Rząd planuje zluzowanie obostrzeń
fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA

– Od 18 stycznia zdecydowaliśmy się na utrzymanie wszystkich dotychczasowych obostrzeń, oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach I-III – poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej Adam Niedzielski.

– Mamy za sobą bardzo trudną decyzję, która jest podejmowana w warunkach ogromnej niepewności dot. dalszego rozwoju pandemii w Polsce. Mamy do czynienia z sytuacją, kiedy wszędzie w Europie widzimy narastającą trzecią falę – powiedział Adam Niedzielski.

REKLAMA

– Sytuacja w Polsce w ostatnim czasie wygląda stabilnie. Nie mamy żadnego drastycznego skoku zachorowań, nie mamy dynamicznego wzrostu zgonów czy obłożenia szpitalnego. Poziom zajętości respiratorów i łóżek waha się poniżej 50 proc. Jesteśmy w trakcie realizacji Narodowego Programu Szczepień. Wymaga on od nas pewnej stabilności, jeśli chodzi o działanie systemu opieki zdrowotnej – przekazał szef resortu zdrowia.

– Mamy sytuację niejednoznaczną – na zewnątrz impulsy wskazujące na rozwój trzeciej fali pandemii w Europie, a z drugiej strony stabilną sytuację w Polsce – dodał.

Adam Niedzielski poinformował, że po feriach uczniowie klas I-III szkół podstawowych wrócą do nauczania stacjonarnego. – Ważąc wszystkie za i przeciw oraz opierając się na modelach prognostycznych doszliśmy do wniosku, że krokiem, który możemy wykonać, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach I-III.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek uważa, że otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów to bardzo ważna decyzja. – Ponowne uruchomienie nauczania stacjonarnego dla klas 1-3 jest decyzją bardzo ważną, bo nauczanie zdalne w najmłodszych grupach jest najmniej efektywne oraz najbardziej uciążliwe dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kiedy szczepienia dla seniorów?

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o