Powrót ósmoklasistów i maturzystów do szkół? Minister zdrowia odpowiada

0
671
fot. Adam Guz
REKLAMA

– Na początku marca to na pewno się nie wydarzy, ale w marcu wydarzyć się może. Trzeba zadać sobie pytanie, gdzie będzie szczyt trzeciej fali – powiedział Adam Niedzielski o ewentualnym powrocie ósmoklasistów i maturzystów do szkół.

Adam Niedzielski wziął udział w programie Gość Radia ZET. Tematem rozmowy były plany rządu dotyczące walki z koronawirusem. Jakich decyzji należy spodziewać się w najbliższym czasie?

REKLAMA

– Nie będę przesądzał, w którą stronę pójdziemy. Decyzja musi uwzględnić różne perspektywy, nie tylko zdrowotne. To kwestia funkcjonowania gospodarczego i społecznego. Szkoły? Wydaje się, że są na końcu kolejki do zamykania – powiedział Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia nie wykluczył powrotu ósmoklasistów i maturzystów do szkół w marcu.

– Na początku marca to na pewno się nie wydarzy, ale w marcu wydarzyć się może. Trzeba zadać sobie pytanie, gdzie będzie szczyt trzeciej fali – stwierdził.

Minister zdrowia przekazał, że szczyt zachorowań podczas trzeciej fali koronawirusa to marzec-kwiecień. – Kluczowe jest jednak tempo rozwijania się pandemii – dodał.

– Osoby noszące przyłbicę i zasłaniające się chustą nie będą mogły usprawiedliwiać się, że nie mają maseczki. Ona musi być. Policja będzie tego przestrzegać. Nie będziemy za to prowadzić kontroli pod kątem rodzaju maseczki – przekazał.

Zapytany o zamknięcie granic na południu kraju, odpowiedział: – Takie rozwiązanie jest brane pod uwagę. Myślę, że w przyszłym tygodniu przedstawimy informację w tym zakresie. Granice będą otwarte dla tych, którzy pokażą negatywny wynik testu.

Adam Niedzielski został zapytany o regionalizację obostrzeń.

– Zaczynamy o tym myśleć. Decyzja jeszcze nie zapadła. Będziemy ją podejmować na początku przyszłego tygodnia – powiedział.

 

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments