Powrót uczniów do szkół 18 stycznia? Minister edukacji odpowiada

0
546
Powrót uczniów do szkół 18 stycznia? Minister edukacji odpowiada
fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki
REKLAMA

W programie „Siódma 9” minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wypowiedział się na temat powrotu dzieci do szkół. Czy po feriach wróci nauczanie stacjonarne?

– Jeśli będzie powrót 18 stycznia, to oczywiście w ścisłym reżimie sanitarnym. Uczniowie wrócą w tzw. bańkach. Będą to klasy oddzielone od siebie, w różnych miejscach szkoły i najlepiej z lekcjami o różnych porach. Wszystko po to, by dzieci, ich rodzice i nauczyciele nie mieli ze sobą bezpośredniego kontaktu, aby zminimalizować ryzyko transmisji koronawirusa i zapewnić największe na tym etapie bezpieczeństwo – powiedział Przemysław Czarnek.

REKLAMA

Minister przekazał, że jego resort jest gotowy na powrót uczniów klas I-III do szkół. Ostateczną decyzję podejmie jednak premier Mateusz Morawiecki.

Jesteśmy przygotowani pod każdym względem na powrót 18 stycznia. Gotowe i zatwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia są już rekomendacje dotyczące powrotu dzieci z klas I-III do szkół i przekażemy je dyrektorom od razu, jak tylko będzie decyzja. Gotowy jest harmonogram testów, które mają rozpocząć się w poniedziałek. Dzisiaj wszystko zależy od tego, jakie będą kolejne wyniki zakażeń dziennych, a także jakie będą rekomendacje epidemiologów, które będą przekazywane premierowi, bo to on podejmuje ostateczną decyzję. Z naszej strony wszystko jest gotowe, ale widzimy, że następuje zwyżka zakażeń dziennych. Z niecierpliwością i niepokojem czekamy na kolejne wyniki. One będą decydujące. Jeśli sytuacja będzie zła, to będziemy odraczać tę decyzję o tydzień-dwa” – powiedział.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o