Powrót uczniów do szkół w lutym? Jest decyzja

0
978
Powrót uczniów do szkół w lutym? Jest decyzja
fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki
REKLAMA

W czwartek odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli rządu. Ilu nauczycieli zarejestrowało się na szczepienie przeciw COVID-19? Czy uczniowie wrócą do szkół w najbliższym czasie?

Do 12 lutego będą trwały powtórne testy przesiewowe dla nauczycieli klas 1-3 szkół podstawowych. Badania nauczycieli przedszkoli odbywać się będą od 14 do 19 lutego.

REKLAMA

– Wczoraj zakończyliśmy zapisy nauczycieli i opiekunów pracujących w żłobkach. Dziękujemy za odpowiedzialność i odzew. Jutro rozpoczynamy szczepienia kadry pedagogicznej, a w przyszłym tygodniu – dalsze zapisy – podał szef KPRM Michał Dworczyk.

– W poniedziałek 15 lutego o godz. 8:00 rozpoczynamy rejestrację pozostałych nauczycieli, w tym również nauczycieli akademickich. Zachęcamy nauczycieli do zgłaszania się do szczepień – przekazał na czwartkowej konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Do tej pory na szczepienie przeciw COVID-19 zarejestrowało się 268 tys. nauczycieli. – To bardzo dobry wynik – powiedziała wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek.

Przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki przekazali, że do końca lutego szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach. Oznacza to, że tegoroczni ósmoklasiści i maturzyści przygotowujący się do egzaminów będą jeszcze musieli trochę poczekać na powrót do nauczania stacjonarnego.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments