Premier: Szczepionek wystarczy dla wszystkich

0
131
Premier: Najbardziej poszkodowanym branżom proponujemy częściowe rekompensaty
fot. Kancelaria Premiera
REKLAMA

W niedzielę odbyła się konferencja prasowa z udziałem Mateusza Morawieckiego. Premier wypowiedział się na temat szczepionki przeciw COVID-19.

– 4 marca zarejestrowaliśmy w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa i dzisiaj po 300 dniach możemy zacząć myśleć o powrocie do normalności. On może się zdarzyć dzięki szczepionce – powiedział Mateusz Morawiecki.

REKLAMA

– Wczoraj rano trafiła do Polski pierwsza partia 10 tysięcy dawek szczepionki, a do końca roku trafi jeszcze kolejne 300 000 dawek. Zachęcamy do dołączenia do Narodowego Programu Szczepień, bo jest to nasz podstawowy instrument powrotu do normalności – przekazał premier. – Tempo dostaw szczepionek będzie rosło z tygodnia na tydzień. 15 stycznia ruszą zapisy na szczepienia i ja wtedy zamierzam się zapisać na szczepienie zgodnie z harmonogramem. To największa operacja logistyczna od dziesięcioleci. Zachęcamy do szczepień – dodał.

– Nie trzeba też przekonywać, że szczepionka to nasza ogromna szansa, która pozwoli wyzwolić się z epidemii. Całe zespoły najlepszych naukowców pracowały nad tą szczepionką. Wierzę w naukę, wierzę w medycynę, która dała nam te szczepionki.

– Trzeba niestety przewidywać, że za 2-3 tygodnie może wzrosnąć liczba zakażeń po wzmożonych spotkaniach świątecznych. Pamiętajmy, że wirus działa z opóźnionym zapłonem.

– Jest niezwykle ważne, żeby pamiętać, że skuteczność zależy od tego, ile osób się zaszczepi. Chcę też zapewnić, że szczepionek wystarczy dla wszystkich i chcemy zachęcać do zgłaszania się jak największej części populacji – powiedział premier. – To zagrożenie nie maleje i jedynym remedium na koronawirusa jest szczepionka. Walka z epidemią trwa bez przerwy – dodał.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o